Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Android Google Maps Lite Mode (Hafif Sürüm)

Android Google Maps Lite Mode (Hafif Sürüm)

Android Google Maps Lite Mode (Hafif Sürüm)

Google Maps’ın Android uygulamanızda yavaş çalıştığını ya da uygulamanızı hantallaştırdığını mı düşünüyorsunuz? Gelin Google’ın bu duruma getirdiği alternatif çözümü inceleyelim.

Bildiğiniz gibi Google Maps API, trafik durumu, sokak görünümü(street view), gestures  gibi bir çok özelliği içerisinde bulunduruyor. Bunlar kullanılması gerektiğinde oldukça faydalı özellikler olmasına karşın eğer kullanmanız gerekmiyorsa haritaların yavaş yüklenmesine sebep olacak özellikler.

İşte tam da bu noktada karşımıza Lite Mode(Hafif Mod) çıkıyor. Lite Mode ile, haritanızı hantallaştıran bir çok özellik haritanızdan çıkartılıyor ve haritanız oldukça hızlı bir şekilde yükleniyor.

Lite Mode bir haritayı kısaca tanımlamak gerekirse, belirli lokasyon ve zoom seviyesindeki haritanın resim hali diyebiliriz. Tabi bu resim üzerinde haritalar servisinin bir çok özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Şimdi kullanabileceğimiz bu özelliklerine bakalım;

android_google_maps_lite_özellikleri

Oluşturacağınız Android uygulamasında eğer Google Haritalar (Maps) uygulamasını kullanmak istiyor fakat uygulamanızı yavaşlattığını düşünüyorsanız Google’ın bu durum için geliştirdiği Hafif Sürüm (Lite Mode) kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google’nin Develeoper sayfasından Google Maps API kısmından uygulamanız için gerekli olan yapıları temin etmeniz.

Detaylar: https://developers.google.com/maps/documentation/android-api/lite

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

  • Android’de SeekBar Kullanımı

    Android’de SeekBar Kullanımı

    Android'de SeekBar Kullanımı Merhaba, Android'de bir uygulama yapıyorsanız sıkça karşınıza çıkan bir özellik olan SeekBar'ı duymuşunuzdur ya da görmüşsünüzdür. Bu SeekBar nedir ? nasıl kullanılır gibi düşünceye sahipseniz benimle aynı şeyi düşünüyorsunuz demektedir. SeekBar Nedir? SeekBar, android uygulamanızı kullanan kullanıcıya bir seviye belirlemesini sağlayan Progressbar (İşlem Barı) bir değişik halidir.Bu…
Android Google Maps Lite Mode (Hafif Sürüm) için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.