Gizlilik Politikam Güncellendi. Bkz:Gizlilik Politikası22 Ağu 2016

Android Google Maps Lite Mode (Hafif Sürüm)

Google Maps’ın Android uygulamanızda yavaş çalıştığını ya da uygulamanızı hantallaştırdığını mı düşünüyorsunuz? Gelin Google’ın bu duruma getirdiği alternatif çözümü inceleyelim.

Bildiğiniz gibi Google Maps API, trafik durumu, sokak görünümü(street view), gestures  gibi bir çok özelliği içerisinde bulunduruyor. Bunlar kullanılması gerektiğinde oldukça faydalı özellikler olmasına karşın eğer kullanmanız gerekmiyorsa haritaların yavaş yüklenmesine sebep olacak özellikler.

İşte tam da bu noktada karşımıza Lite Mode(Hafif Mod) çıkıyor. Lite Mode ile, haritanızı hantallaştıran bir çok özellik haritanızdan çıkartılıyor ve haritanız oldukça hızlı bir şekilde yükleniyor.

Lite Mode bir haritayı kısaca tanımlamak gerekirse, belirli lokasyon ve zoom seviyesindeki haritanın resim hali diyebiliriz. Tabi bu resim üzerinde haritalar servisinin bir çok özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Şimdi kullanabileceğimiz bu özelliklerine bakalım;

android_google_maps_lite_özellikleri

Oluşturacağınız Android uygulamasında eğer Google Haritalar (Maps) uygulamasını kullanmak istiyor fakat uygulamanızı yavaşlattığını düşünüyorsanız Google’ın bu durum için geliştirdiği Hafif Sürüm (Lite Mode) kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google’nin Develeoper sayfasından Google Maps API kısmından uygulamanız için gerekli olan yapıları temin etmeniz.

Detaylar: https://developers.google.com/maps/documentation/android-api/lite


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

 Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir