Gizlilik Politikam Güncellendi. Bkz:Gizlilik Politikası04 Eki 2016

Merhaba,

Hep bana bu soru yöneltildi.Neden Başka Sektör Değil de İnternet Sektörü ? Bu soru her sorulduğunda aklıma Cem Yılmaz’ın   “Cem bey, neden komiklik?” sorusu geliyor…

İşin şakası bir yana, herkes zamanla bir meslek seçimine yönelir. Benimkisi internet sektörüyle ilgiliydi. Tahminimce mevcut kuşağın dönemi internetin büyüme zamanına denk geldiği için olabilir.
Hep şunu sormuşumdur kendime, internet sektörü olmasaydı başka nasıl bir iş yapardım? Genelde bu soruya Öğretmenlik, Kamuda herhangi bir görev veyahut polislik vb meslekleri söylerdim.

Neden bu sektörü seçtiğim muamma ancak bu sektörü seçmemdeki artılar doğru sektörde olduğum anlamına geliyor.
2010’dan beri orantılı bir şekilde gerek iş hacmimde gerek bilgi hacmimde büyüdüm ve büyümeye devam ediyorum.Buda içinde yer aldığım internet sektörünün ne denli büyük olduğunu gösteriyor.

Şayet bilgi çağında yaşıyorsak, sektör olarak doğru sektördeyiz. Yarın öbürgün ne olacağı belli olmaz tabi ki ama ben tahminimce hayatımı bunun üzerine kuracağım (ki kurmaya da başladım). Hepinizin elinde bir akıllı telefon mevcut değil mi ? hepinizin evinde mutlaka internet ve bilgisayar vardır artık bilgisayarsız ev olmaz diye düşünüyoruz bu zamanlarda artık elektrik gibi, su gibi birer ihtiyaç haline geldiler.

Yaptığınız birçok işlemi internet aracılığıyla yapıyorsunuz, hiç düşündünüz mü bunları bize kim sağlıyor diye ? Bu teknolojileri benim gibi insanlar sizlere sağlıyorlar, bizler gelecekte çok istenecek, o mesleği seçseydim diyeceğiniz mesleği şimdiden seçen kişileriz.

Belki de ailemiz bu tercihimizden memnun kalmadılar, onlar kendi dönemlerinde bildikleri tek garanti meslek “Devlet Memurluğu” olduğu için olabilir.Çevremizde ki insanlar,akrabalarımız şuan bize boş işle uğraştığımızı, hiçbir iş yapmadığımızı düşünüyor olabilirler, ama bilmiyorlar ki elinde ki telefonu, kullandığı Whatsapp uygulamasını benim gibi insanların yaptığını 🙂

Bizler onların bu düşüncelerini dikkate alarak başka meslekleri yönelseydik ya da bu sektörde başarıyı elde etmiş Mark Zuckerberg, Bill Gates, Stephen Hawking gibi insanlar onların fikirlerine saygı duymayan, onlara”boş iş” yapıyorsun diyenleri dikkate alsalardı bugünkü teknolojilere,bilime sahip olabilir miydik ? Ya da daha da geriye gidelim Nicola Tesla gibi, Newton gibi bilim adamları “boş iş” yapıyorsun, bir işe yaramayacak diyenleri dikkate alsalardı, dinleselerdi bugünün bilimi olabilir miydi?

Hayat bizim hayatımız, bir başkasınız hatta ailenizin söyledikleriyle şekilenecek bir hayata sahip olmayın. Ailenizin söylediklerini, oluşturmakta olduğunuz hayat merdiveni için birer basamak haline getirdiğinizde başarıya ulaşacaksınız. Belki ha diye başarılı olamayacaksınız, düşeceksiniz, yorulacaksınız ve hatta vazgeçme noktasına kadar geleceksiniz ancak vazgeçmeden devam ederseniz kendinizin kurduğu bir hayata ulaşmış olacaksınız.

Son olarak, İnsanlar hayatın boyunca kim olduğunu,kim olman gerektiğini söyleyip duracak. tek yapman gereken onlara ben buyum demek.İşte o zaman hayallerini gerçekleştirebileceksin.

Umarım sizde hayatınızı rahatça kurabileceğiniz bir sektörün içerisinde yerinizi alırsınız.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

2
 Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yazıdaki Yorumlar
1 Yorumlar
0 Takipçi
 
En çok tepki verilen yorum.
En iyi yorum
  Abone Ol  
Bildir
Sadıç Bozkurt
Ziyaretçi
Sadıç Bozkurt

Dediğin gibi şuan bulunduğumuz çağ, tam bu sektör çağı bence de. Ben de bu aralar freelance takiliyorum. Kafa rahat İstediğim yer de istediğim zaman calisabiliyorum.

Güzel bir yazi olmus, sıkılmadan okudum