Gizlilik Politikam Güncellendi. Bkz:Gizlilik Politikası27 Ağu 2018

Çağımızın belki de en son teknolojisi olan dijital para ve dijital para borsasının en önemli öncüsü Bitcoin’dir. Bitcoin ilk duyulduğunda şüphe ile yaklaşılan bir dijital para birimiydi ancak şuan birçok yatırımcının ilgisine çeken, son dönemlerin en popüler dijital para birimi oldu.

Kısa sürede büyük etki yapan bu yeni para birimi beraberinde kendi borsasını getirmiş oldu. Dünya’nın her yerinden dijital para borsasıyla ilgilenen, alım-satım işlerini yürüten girişimler ortaya çıktı, Türkiye‘de dünya’da olduğu gibi güvenli bir şekilde bitcoin alım- satımı yapabileceğiniz yeni bir girişim var, Bitlo.

bitlo.com‘u anlatmadan önce bitcoin hakkında kısa bir ön bilgi vermem gerek.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, üretilen sanal para birimi ile ülkelerin para birimleriyle alınıp -satılabilen, herhangi bir üçüncü taraf hizmete veya aracığı gerek duymadan kullanılabilen bir sanal para birimidir.

Bitlo.com Nedir?

Bitlo.com Türkiye’de bitcoin piyasına uzun zamandır bulunan bitcoin, ethereum, ripple gibi kripto para birimlerini TL üzerinden alım- satım yapılmasını olanak sağlayan, en hızlı ve güvenilir bir internet sitesidir.

Bu site üzerinden kripto para birimleri olan bitcoin, ethereum,ripple sanal para birimlerini satın alabilir veya varolan sanal paralarınızı TL’ye dönüştürerek satışını yapabilirsiniz.

Bitlo.com’a Nasıl Kayıt Olurum?

Bitlo.com’a kayıt olmak oldukça kolay. Kayıt olmak için buraya tıklamanız ve karşınıza çıkan form alanları doldurmanız ve telefonuza sms ile gelen güvenlik şifresini girerek ücretsiz bir şekilde bitlo.com hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Not: Telefon numaranızı doğru ve aktif kullandığınız bir telefon numarası olduğundan emin olun aksi takdirde üyelik hesabınızı oluşturamazsınız.

Bitlo.com’da Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitlo üzerinden bitcoin alabilmek için öncelikle hesap bilgilerinizi tamamlamanız gerekiyor.

Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?
Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

Yukarıda resimde kırmızı çerçeve ile gösterdiğim alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “Bilgilerimi Kaydet” diyerek hesab kaydınızı tamamlayın ve daha sonra bitcoin al sayfasından bitcoin alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin alımı yapabilmeniz hesabınızda alacağınız bitcoin’inin TL karşılığı olan bir hesap bakiyenizin olması lazım. Hesabınıza TL cinsinden bakiye yüklemek için yapmanız gereken Para Yatırma/Çekme sekmesinden banka seçimi yaparak hesabınıza TL bakiyesi yükleyebilirsiniz.

Bitlo.com'da Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?
Bitlo.com’da Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?

Ayrıca, bitlo.com üzerinden bir diğer sanal para birimi olan ethereum alımı/satışı da yapabilirsiniz. Bitlo.com üzerinden bitcoin dışında alım/satım yapabileceğiniz diğer sanal para birimleri; Ethereum, Ripple

Sanal para alım-satımı dışında sanal para borsasınıda Bitlo üzerinden güncel olarak takip edebilir, borsaya göre yatırım planları gerçekleştirebilirsiniz.

Satın Alınan Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitlo.com üzerinden satın aldığınız bitcoinleri kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor.Bu cüzdanlar sayesinde kripto para takası yapabilir, bitcoin kabul eden mağaza ve restourantlarda bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?

Satın almış olduğunuz bitcoinler gerçek paraya yani nakit paraya çevirmek için Bitlo.com’u kullanabilirsiniz. Bitlo.com üzerinden bitcoinlerizi bitlo.com üzerinden satarak hesap bakiyesi biriktirebilir ve daha sonra nakite çevirme talimatı vererek bitcoinlerinizi EFT veya havale ile nakit paraya çevirebilirsiniz.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

1
 Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yazıdaki Yorumlar
0 Yorumlar
1 Takipçi
 
En çok tepki verilen yorum.
En iyi yorum
  Abone Ol  
Bildir
adamkarga
Ziyaretçi

Oldukça kısa bir macera idi bitcoin benim için. 1 ay içinde para yatırıp, alt coinlerde oynayıp yine bütün paramı tekrar geri çekip bıraktım 🙂