Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Geliyor Gönlümün Efendisi: Vikings 5.Sezon Comic-Con Fragmanı Yayınlandı!

Geliyor Gönlümün Efendisi: Vikings 5.Sezon Comic-Con Fragmanı Yayınlandı!

Her yıl düzenli olarak yapılan bir çizgi film,film,dizi tanıtım ve cosplay etkinliği olan Comic-Con 2017  20 Temmuz 2017 Perşembe günü Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin San Diego şehrinde başladı. Etkinliğin başlamasıyla birlikte dizi severler heyecanla bekledikleri dizilerin yeni sezon fragmanları izlemek için beklediler ve o bekleyenler arasında bende varım.

Gönlümün Efendisi: Vikings

Birçok yabancı dizinin yeni sezonlarına dair ilk fragmanları yayınlandı yayınlamasına da beni en çok heyecanlandıran ve tabirim caizse havalar uçuran fragman gönlümün efendisi Vikings dizisinden geldi. Aman Yarabbi! dedim fragmanı izlerken, dedim ne oluyoruz amk. Bu nedir böyle, böyle sezon tanıtımı mı olur ? Resmen gaza getirdi fragman kılıç kalkan kuşanıp dizi setine gidesim geldi beni de alın savaşa diyesim geldi. Comic-Con’a gidenler fragmanı izledikten sonra diğer dizilerin fragmanından daha fazla alkışladılar. Fragmanı yapanı tebrik ediyorum ve bu sezon muhteşem bir sezon olacağı kesin.

Fragmandan gördüklerimi anlatmaya geçmeden önce Vikings dizisi hakkında bilgi sahibi olmayanlar var ise dizi hakkında çok ufak bir bilgi vereyim.

Vikings Dizisinin Konusu

Vikings dizisi Kanada ve İrlanda ortak yapımı olan bir tarihsel televizyon dizisidir. Dizi konusunu efsanevi bir kabile olan Vikings kabilesinden alır. Kabilenin reisi olan Ragnar Lodbrok karakteri etrafında gelişen olayları aktarmaktadır. İlk başlarda basit bir çiftçi olan Ragnar Lodbrok hayalini kurduğu Batı’ya gitme arzusunun peşine düşmesi ve bu serüvenden sonra gelişen bir dizi olaya tanıklık ediyorsunuz.  Vikinglerin lideri Ragnar Lodbrok tanınmış efsanevi İskandinav kahramanlarındandır ve İngiltere,Fransa’nın azılı düşmanıdır.

Dizinin konusunu daha da derinleştirebiliriz ancak izlemek isteyenler için spoiler olabileceğinden daha fazla derine inmeden yüzeysel olarak konusunu açıklamak istedim. Dizi tarihsel olsa da tam olarak tarihi denilemez, tarihten esinlenerek kurgulanmış bir dizi desek daha doğru olur. Gel gelelim asıl konumuza ve beni heyecanlandıran 5.Sezon fragmanına. Ben şuraya fragmanı koyayım da ortalık fragman nasıl yapılır mış görsün demi 😉

Vikings 5.Sezon Comic-Con Fragmanı!

https://youtu.be/mDsOQwoEd-0

Gaza geldiniz demi. Hadi hadi itiraf edin sizinde içinizde bir heyecan uyandırdı bu fragman. Diziyi izleyenlerdenseniz tüyleriniz diken diken ve heyecanla sezonun başlamasını bekliyorsunuz. Ancak 5 ay daha dişimizi sıkmak zorundayız ne yazık ki 🙁  Gel gelelim benim fragmandan çıkardığım sonuçlara.

BU AŞAMADAN SONRASI DİZİYİ İZLEMEYENLER İÇİN SPOİLER İÇERMEKTEDİR!

Gelin şöyle bir önceki sezonu kısaca hatırlayalım. Bildiğiniz üzere Kral Ragnar Lodbrok kardeşi Rollo tarafından yine ihanete uğramış ve Paris kuşatması hüsranla sonuçlanmıştı. (Oruspu Çocuğu Rollo, kusura bakmayın içimde kalmasın istedim.) Bunun üzerine Ragnar büyük bir sessizliğe bürünmüş ailesinden ve kabilesinden uzaklaşmıştı. Bu süre zarfında ailesi içerisinde, oğulları arasında çekişmeler ve kıskançlıklar başlamıştı. Daha sonra Ragnar tekrar Kattegat’a dönmüş ve tekrar oğullarınıda yanına alarak Paris’i tekrar kuşatmak istemiştir ancak ne halkından ne de oğullarından (Ivar hariç) destek bulamamıştır.

Ragnar’ın en büyük oğlu Bjorn ise aynı babası gibi farklı diyarları keşfetmek, farklı dünyaları görmek istemektedir ve yine Ragnar’ın yaptığı gibi kabilenin kadim dostu ve gemi yapımcısı Floki’den bu konuda yardım istemiş ve kendisine katılmasını istemiştir. Hedefleri Akdeniz’dir. Hal böyle olunca Kral Ragnar, tekrar Paris’i kuşatmak yerine İngiltere’ye bir yağma akını düzenlemek ister ve bu yolda en büyük destekçisi Ivar olacaktır. Ve hepiniz biliyorsunuz ki bu yağma girişiminde reisimiz Ragnar tarihte anlatıldığı gibi yılanlı kuyuya atılarak (Kral Aelle tarafından) öldürülmüştür.

Babaları Kral Ragnar’ın, Kral Aelle tarafından öldürüldüğü haberini alan oğulları intikam almak üzerine bütün ayrılıklarını bir kenara koyup, İngiltere’deki Kral Aelle’ye saldırmaya karar verirler ve Ragnar’ın kendisinin bile toplayamadığı koca bir ordu ile Kral Aelle’ye saldırırlar ve hepiniz biliyorsunuz ki çok vahşi bir şekilde Ragnar’ın oğulları Kral Aelle’den intikamlarını almışlardır. Gerisini merak ediyorsanız açın diziyi izleyin, size 4.sezonu anlatacak değilim bu kadar hatırlatma yeterlidir diye düşünüyorum. Şimdi sıra 5.sezon fragman analizinde 🙂

Vikings 5.Sezon Fragman Analizi

Bir üstte 4.sezonu kısa özet geçmiştim. 4.Sezon’da kardeşler arasında kıskançlıklar,zıtlaşmalar olduğunu söylemiştim. 4.Sezonun sezon finalinde ya da sezon finalinden bir önce ki bölümde Ivar kardeşi Hvitserk’i öldürmüştür. Kardeşler arasında bunlar olup biterken Kattegat ise Ragnar’ın eski eşi Lagertha ise ragnarın yeni eşi ile güç savaşına girmiş ve Aslaug’u öldürmüştür.

Annelerinin Lagertha tarafından öldürüldüğünü öğrenen Ivar, Ubbe intikam almak istediler ancak abileri Bjorn’a duydukları saygıdan ve dahi güçlü pozisyonda olmadıklarından intikam alma fikrini ertelediler. Bu erteleme sonucunda bu üstte bahsetiğim şeyi yapıp, bir araya gelip babalarını öldüren Kral Aelle’den intikam almaya gitmişlerdir. 5.Sezonda gördüğümüz kadarıyla bu bastırılan intikam duygusu artık gerçekleşiyor ve Ivar geri dönüp Annesini öldüren Lagertha meydan okuyor ve haliyle de bir iç savaş ortaya çıkıyor.

Fragman’dan anladığım kadarıyla Ubbe ve Ivar arasında yine bir fikir ayrılığı olacak ve Ubbe, Ivar’ın karşısında olacak ya da karşısındaymış gibi görünecek 🙂 Kattegat’da bir iç savaş olurken Lagertha’nın tek oğlu ve Ragnarın en büyük oğlu olan Bjorn ise hayali olan Akdeniz’e yelken açmış ve çöle benzeyen bir yerde görüyoruz kendisini. Muhtemelen Ivar, Lagertha’dan intikam almak için Bjorn’un gitmesini beklemiştir ve o gidince şimdi siktim belanı deyip lagertha ile bir iç savaşa girişmiştir. Öte yandan Floki’yi görüyoruz muhtemelen oda Bjorn ile birlikte gitmiş fakat henüz bilemediğimiz bir neden dolayı sanırım Bjorn ile yolları ayrılmış ve farklı bir yere gitmiş neresi olduğunu kestiremedim ama iyi bir yer olmadığı kesin zira Floki orayı gördüğünde yüzünde bir korku ifadesi belirdi.

Ohh yeter yazdıkça yazasım geliyor, öyle bir gaza geldim ki yani fragmanı 4 kere izledim diyebilirim. Eminim çok daha farklı olaylarda gerçekleşecek bu sezon ve yine biz what the fuck olacağız. 5 ay daha beklemek zorunda olmamız üzdü. Hele bi çıksın 5.sezon ilk bölümü bir izleyeyim ondan sonra yine fikirlerimi yazacağım. Allah’ım çok heyecanlandım, gel artık gönlümün efendisi gel.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • İzledim: Nightflyers İnceleme & Analiz

  İzledim: Nightflyers İnceleme & Analiz

  Uzay temalı bilim-kurgu dizi ve filmlerini oldukça severim, beni heyecanlandıran ve merak uyandıran bir dizi olan Nightflyers'ı izledim ve benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Game of Thrones'un yaratıcısı George R.R. Martin'in romanından uyarlanacak, Syfy ve Netflix ortak yapımı olacağını duyunca bir heyecanlandım diyebilirim özellikle oyuncu kadrosu... The Night…
 • The Protector – Muhafız İlk İzlenim

  The Protector – Muhafız İlk İzlenim

  Türk dizisi dendiği zaman akla direkt olarak drama, aşk, entrika üçlüsünün kullanıldığı,  ithal etseler daha iyi olurdu dediğimiz basit, öngörülebilir senaryolara sahip hiç bitmeyen diziler serisi akıla geliyor. Yiğidi öldür hakkını yeme, güzel dizilerimiz yok değil var fakat o diziler yıllar öncesinde kaldı. Suskunlar'dan tutunda Ezel dizisine kadar güzel dizilerimiz…
 • Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy

  Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy

  Takip ettiğim birçok yabancı dizi şuan sezon finallerini verdikleri için bir dizi boşluğuna düştüm ve birçok yeni dizi keşfettim fakat bunlardan en çok etkileyen Grey's Anatomy dizisi oldu. Oldukça uzun süredir yayınlanan ve yayınlanmaya devam eden bir hastane, doktorluk ya da cerrahlık dizisi diyebilirim. 2005 yılından itibaren ABC kanalında 14…
 • İzledim: Westworld (Batı Dünyası) Nasıl Bir Dizi ?

  İzledim: Westworld (Batı Dünyası) Nasıl Bir Dizi ?

  Dizi Game of Thrones gibi başarılı televizyon dizileri yapan HBO tarafından yapılması beni diziye bir adım daha yaklaştırdı. Dizinin yapımcılarından biri olan ve aynı zamanda Lost dizisinin de yapımcısı olan J.J Abrams'ın yer alması beni bir hayli sevindirdi. Lost dizisini izleyenler az çok bilirler nasıl bir dizi olduğunu. Diziyi sırf bu…
Geliyor Gönlümün Efendisi: Vikings 5.Sezon Comic-Con Fragmanı Yayınlandı! için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor