Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Google Allo Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Google Allo Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Google Allo Uygulamasını Kullanıma Sundu

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Google Allo bugün itibarıyla kullanıma sunuldu. Peki şirketin WhatsApp ve iMessage uygulamalarına rakip olduğu Allo neler sunuyor?

İlk olarak Google I/O 2016 etkinliğinde Google Duo uygulaması ile beraber tanıtılan mesajlaşma uygulaması Google Allo, nihayet çıktı.

Bugün itibarıyla iOS ve Android için sunulan Google Allo Uygulaması, resmi olarak çıkışını yapmasına karşın ne yazık ki henüz tüm bölgelerde kullanılamıyor.

Google Allo Uygulaması özellikleri

“Akıllı” bir mesajlaşma uygulaması olan Google Allo, kullanıcıların kişilerle mesajlaşmasının yanı sıra uygulama üzerinden istediği konularda bilgi sahibi olabilmesine de olanak tanıyor.

google-allo-s1

Örneğin uygulamaya “Galatasaray’ın önümüzdeki maçı ne” diye yazdığınızda, sanki Google’da arama yapmışsınız gibi bu soruyla ilgili yanıtlar ekranınıza düşüyor.

shiftdelete’in haberine göre Google Allo Uygulamasının bir diğer öne çıkan özelliği ise “akıllı yanıtlama”. Bu sayede size gönderilen mesajla ilgili önerilen cevaplar ekranda görünüyor ve siz bu cevaplardan birini seçip direkt olarak gelen mesaja yanıt verebiliyorsunuz.

Ayrıca tabii ki bir mesajlaşma uygulamasında olması gereken emoji, sticker ve fotoğraf desteği de Google Allo Uygulamasında bulunuyor.

google-allo-s2

Yapılan açıklamaya göre Google Allo bugün itibarıyla resmi olarak sunuldu ancak tüm dünyada birkaç gün içerisinde kullanılabilir durumda olacak.

Şu anda ülkemiz için uygulamayı Google Play Store veya App Store’dan indiremiyoruz. Ancak beklemek istemiyorsanız Google Allo Uygulaması APK olarak edinebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Şahsi Düşüncem: Whatsap gibi yaygın uygulamaların arasında yer alabilmek veya onları geçebilmek için çok daha fazlasını yapması gerekiyor Google’nin. Şu haliyle whatsap’ın verdiği kolaylığı verebileceğini düşünmüyorum ancak kullanılır mı ? Evet, kullanılır.

Ciddi anlamda farklarını kullanıcıya hissetirmesi ve göstermesi gerekiyor. Google isim yapmış bir firma olarak ben çıkardığım herşeyi insanlar kullanır düşüncesiyle haraket etmemesi gerekiyor. “Aaa google yapmış, google yaptıysa kesin güzeldir” mantığı oluşmaması gerekiyor ki zaten Whatsap kalıplaşmış bir uygulama haline geldi ki insanlar çok çabuk vazgeçmeyeceklerdir. Tabii, uygulama henüz yeni gelişecektir illa ki ama bu haliyle çok ta etki yaratacağını düşünmüyorum diğer mesajlaşma uygulamalarına.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?

  Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?

  Progressive Web App, internete erişimi olan kullanıcıların internet deneyimlerini iyileştirmek ve kolaylaştırmak için Google tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Kısaca, PWA olarak adlandırılan bu yeni nesil teknoloji Google'nin daha önce kullanıma sunduğu AMP'nin daha da gelişmiş hali diyebiliriz. PWA Nedir? PWA, Google tarafından geliştirilen, modern teknolojiler ile bir internet sitesinin mobil…
 • Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

  Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

  Çağımızın belki de en son teknolojisi olan dijital para ve dijital para borsasının en önemli öncüsü Bitcoin'dir. Bitcoin ilk duyulduğunda şüphe ile yaklaşılan bir dijital para birimiydi ancak şuan birçok yatırımcının ilgisine çeken, son dönemlerin en popüler dijital para birimi oldu. Kısa sürede büyük etki yapan bu yeni para birimi…
 • TLS Nedir? Ne İşe Yarar? TLS ve SSL Arasındaki Farklar Neler?

  TLS Nedir? Ne İşe Yarar? TLS ve SSL Arasındaki Farklar Neler?

  İlk bilgisayarlar yapıldığında "İnternet" kavramı daha doğmamıştı. Hatta öyle ki iki bilgisayarın birbiriyle iletişim kurmasına bile imkansız gözüyle bakılıyordu. İki bilgisayarın birbiriyle iletişim kurması gerektiği fikri ortaya çıktığında, o dönemin teknoloji devleri ARPANET adı verilen bir protokol geliştirildi daha doğrusu bir proje başlatıldı ve bu projenin temel amacı iki bilgisayarın birbiriyle…
 • Yeni Nesil Sıkıştırma Yöntemi: Brotli Nedir ?

  Yeni Nesil Sıkıştırma Yöntemi: Brotli Nedir ?

  2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre şuan da Dünya'da tam tamına 1,341 milyon İnternet sitesi bulunuyor. Bu İnternet sitelerinin toplam boyutları ise 50 bin Petabyte denk geliyor. Aynı araştırmada İnternet'i kullanan kullanıcı sayısı ise 3,8 Milyar olduğu ön görülüyor.Yapılan bu araştırmaya göre bu rakamlar önümüzde ki yıllarda ikiye hatta üçe katlanabilir.…
Google Allo Uygulaması Kullanıma Sunuldu için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor