Gizlilik Politikam Güncellendi. Bkz:Gizlilik Politikası07 Tem 2018

Medyumluk mesleği zamanın her anında tarih boyunca merak edilen meslek olmuştur. Günümüzde de halen medyumluk mesleğindeki bu gizem varlığını koruyarak devam ediyor. Bu yazımda sizlere medyumluk nedir, medyum kime denir ve medyumlar nasıl büyü yaparak gelecekten haber iletirler. Bunlardan tarihsel örneklerle birer birer bahsedeceğim. Böylelikle medyumluk hakkında akılda en ufak bir soru işaretinin kalmamasını sağlayarak kişilerin yanlış yönlendirilmesinin önüne geçmek anlamında yararlı bir içerik ortaya konulması amaçlanmaktadır.

Medyumluk Nedir?

Medyumluk her ne kadar 17. yüzyıldaki Fransız ekolüne atfedilerek başlangıç tarihi olarak kabul edilmiş olsa da aslında medyumluk mesleği daha da eski döneme uzanmaktadır. İslamiyet öncesindeki kavimler çok tanrılı inanışa sahip kişiler henüz tek tanrılı inanış hakim değilken Güneşten, Aydan ve diğer tanrı vasfındaki kutsal atfedilen varlıklarından medet ummak için şaman adı verilen sihirbazlardan yararlanmışlardır. Bu daha sonra eski Türk topluluklarına da geçerek şaman kültürü tarih boyunca Uygurlar, Göktürkler ve daha birçok Türklerde yaygın olarak var olmuştur. Bu da benim medyum tarihine yönelik olarak hemen ortaya çıkan ve uydurma bir alan olduğu yönündeki iddiaları çürütmek için yaptığım bir çalışmadır.

Herkes Medyum Olabilir Mi?

Medyum olarak bana yöneltilen sorular arasında herkesin medyum olabileceği yönünde artış göstermektedir. Yaptığım söyleşilerde ve kişisel internet adresimde ele almış olduğu üzere medyum olabilmek herkese verilmiş yetenek değildir. Medyum kelime anlamı bakımından gizli güçlerle birliktelik” olarak karşımıza çıkmaktadır. Buradan da kastedilen elbette insanüstü güçlerdir. Ruhlar alemi başta gelmek üzere cinler alemi medyum kişilerin sıklıkla irtibat kurdukları kişilerdir. Medyum olabilmek için ben herhangi bir eğitim almadım. Bunun zaten eğitimi kesinlikle mümkün değildir. Medyumluk kişinin doğuştan sahip olduğu bir yetenek vasfıdır. Bu yetenek başkasına aktarılamaz doğuştan kazanılan öğrenme yöntemidir. Tüm bu özelliklerim doğrultusunda değerlendirildiği zaman herkes medyum olamaz ve tamamen özel yeteneklere sahip özellikleri bir arada sunmaktadır.

Medyum Büyü Yapar Mı?

Medyumun büyü yapması kadar doğal bir şey olamaz. Çünkü medyumun asıl fonksiyonu özel yeteneklerini kullanarak karşısındaki kişiyi memnun etmek ve bu anlamda da medyum olmasının vazifesini yapmaktır. Ben bu zamana kadar isabet kaydetmediğim büyülerle de karşılaştım. Okurların şunu bilmesi gerekmektedir ki her büyü tutmaz. Bunun tutup tutmaması bizim de üstümüzde bir güç olarak Tanrının belirlediği kader ve alın yazısı ile irtibatlandırılmalıdır. Bu bakımdan değerlendirilerek medyumun her büyüsünün tutması diye bir şeyi kesinlikle söylemem mümkün değildir.

Güvenilir bir şekilde www.aslanhoca.com üzerinden iletişim kurabilirsiniz.Medyum olarak danışanlarım genellikle memnun kalmakta ve dertlerine derman olduğumu belirtmektedirler. Bu tamamen gizli bir güç olarak bir başkasına öğretilemez ve bir başkasına devredilemez özel yetenekler arasında gelmeye devam eder. Bu anlamıyla da medyumluk mesleği yönünden tüm boyutlarıyla bilinmesi gerekenleri birer birer ele almış ve böylelikle akılda en ufak bir tereddüdün kalmamasına vesile olmuş oldum.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

 Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir