Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster

Hakkımda

hakkımda

Merhabalar,

Bu sayfayı ziyaret ediyorsanız eğer benim hakkımda daha fazla şey öğrenmek için gelmişsinizdir demektir. Açıkcası kendimi anlatmayı çok beceremem ancak okullarda yapılan ilk tanışma günleri gibi ayağa kalkıp kısaca kendimi tanıtayım isterseniz; İsmim, Hüseyin KÖRBALTA, 23 yaşındayım (23 Nisan 1995 doğumluyum) ve Aksaray’da doğdum,büyüdüm ve halen Aksaray‘da yaşamaktayım.

Çekirdek bir aileye sahibim, bir tane ablam ve bir tane de abim var. İlkokul, ortaokul, lise eğitim yıllarım tamamen sıradan geçti, çok fazla böyle anlatabileceğim, sizlerle paylaşabileceğim bi’ eğitim dönemi geçirmedim. Üniversite olarak ise yine yaşadığım şehir’in üniversitesi Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü okudum ve yaklaşık 1,5 sene evvel bu bölümden mezun oldum diyebilirim.

Neden Bilgisayar Programcılığını Tercih Ettim?

Bölüm olarak bilgisayar programcılığını tercih etmemin sebebi uzun bir süre programcılığa merak sarmış olmamdır. Ben bilgisayar programcılığı öğrenmek, bilgisayar için masaüstü yazılımlar, oyunlar tasarlamak istiyorum hissiyatı vardı içimde fakat bir süre sonra asıl istediğim şeyin ise web tasarımcılığı olduğunu fark ettim ancak artık o yolda ilerlemeye başlamıştım. Lise’de sorulan en klişe sorulardan birisi olan “Hangi mesleği seçmek istiyorsun?” sorusuna verdiğim cevaptır. Herkes bilinen, toplum içinde kabul görmüş meslekleri söyler; Doktorluk, polislik, öğretmenklik vb meslekleri söylerler sıra bana geldiğinde ben Web tasarımcısı olmak istiyorum, kendi işimi kurup yönetmek istiyorum dediğim de sınıf arkadaşlarımdan gülenler, dalga geçenler ve hatta “küçümseyenler” bile olmuştu.

Böyle bir ortamda git gel durumları yaşadım; Bilgisayar programcısı mı? web tasarımcısı mı? olmak istiyordum bunu belirlerken çok zorlandım ve yanlış tercih yaparak, yanlış bölümü okumak hatasına düştüm. Bu hatamı mezun olduktan sonra fark ettim. Ama bana kesinlikle bu bölümün bana bir şeyler kattığını düşünüyorum. Programcılık bir nevi mantık kurmak, planlı hareket etmek gibidir. Bu yüzden bazı durumlarda daha mantıklı düşünüp, daha farklı, alternatif çözümler üretebilmeyi öğrendim bu da hem web tasarımcılığı, web yazılımcığı konusunda artı bir puan kazandırmış oldu.

Neler Yapıyorum? Neler Yapmaktan Hoşlanıyorum?

Çok fazla bir şey yaptığım söylenemez açıkcası. Standart bir yaşama sahibim diyebilirim, günümün büyük bir çoğunluğunu bilgisayar başında internet sitesi tasarlayarak geçiyorum -/ şu aralar biraz yazılıma da yöneldim/, bilgisayar oyunları oynuyorum, müzik dinliyorum hatta bir gelenek haline getirdim bunu. İşe başlamadan önce en az 15-20 dakika müzik dinliyorum daha sonra işlerimi yapmaya başlıyorum. En çok dinlemeyi sevdiğim müzik türü rap benim çok fazla hatta hiç pop müzik dinlemiyorum. Rock/nu-metal eh işte hak getire, onun dışında kalan müzik türlerinden sevdiğim olursa açıp dinlediğim oluyor.

Neden rap müziği ya da türkçe rap’i sevdiğimi bir blog yazımda anlatmıştım. (Bkz: Neden Türkçe Rap?)

Bütün bunların dışında çeşitli İnternet sitelerine makale editörlüğü yapıyorum, çeşitli yazılar yazarak yazma yeteneğimi geliştirmeye çalışıyorum. Yaptığım bütün şeyler çoğunluğu web teknolojileri üzerine diyebilirim. Sunucu yönetimi, css, javascript, php, html, sass/less, laravel, go vs bir çok alana ilgi duyuyorum ve bu alanlarda araştırma yapıyorum, çok araştırıyorum açıkcası ve bu kişisel blog sayfamı açmamın da bir sebebi budur yani araştırmalarımdan öğrendiğim şeyleri başkalarına da aktarmak istemem. Kendim için de bir not defteri oluyor burası diyebilirim, bazen saatlerce araştırmak yerine daha önce yazmıştım bu konuyu deyip tekrar blogum da bulup işimi görebiliyorum.

Dizi izliyorum, çok fazla yabancı dizi izliyorum ve izlediğim ve dahi etkilendiğim diziler hakkında da paylaşımlar yapıyorum kişisel blog sayfamda. İzlediğim diziler hakkında yazmış olduğum blog yazılarını; İzlediklerim, Dizi Tavsiyelerim kategorilerinde bulabilirsiniz.

Uzun uzun anlatabilecek öyle havalı, aksiyonlu bir hayatım yok ne yazık ki, bende böyle nacizane bir garip insanım diyebilirim.

Saygılarımla,

Hüseyin KÖRBALTA

 Sayfa Bağlantısını Kopyala & Paylaş


kızlar soruyor