Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi

Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi

Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi

Selamlar,

İnternet sektöründe yer alan birçok kişi  kişisel blog ya da kişisel web sitesi açmayı çok istemiştir. Kimisi bu isteğini gerçekleştirmiş, kişisel sayfasını açmış, kimisi de açamamıştır. Ben, kişisel blog açan taraftayım. Bugün kü yazım twitter üzerinden bana yöneltilen bir soru ve blog yazarı olmak isteyen bir takipçimin sorusuyla yazmaya başladım.

Takipçim “Abi kişisel blog’da kategori sınırı var mıdır ? kategori seçerken nasıl seçeceyim ?” diye bir soru yöneltti.Bu soruyu soran kardeşime detaylı bir cevap verdim ve Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi başlığına sahip bu yazımı yazmama vesile oldu.

Peki, kişisel bloglar’da kategori sınırı var mıdır ? ya da kategorileri nasıl seçmemiz gerekiyor ? bu yazıda bu tip sorulara kendimce ve tecrübelerime dayanarak cevap vereceğim.

Kişisel bloglar’da herhangi bir kategori sınırlaması yoktur, adı üstünde “kişisel blog” tamamen size ait olan bir sayfa, istediğiniz gibi kullanabilir,yazabilir ve paylaşabilirsiniz. Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi, sevdiğiniz ve yazmaktan keyif aldığınız alanlara yönelmenizde ki en büyük unsurdur. Şahsen ben CSS Dersleri, HTML Dersleri, PHP Dersleri ,Linux,Programlama,Seo vb kategorilerde yazılar yayınlamaktayım. Herhangi bir kategori kısıtlaması yoktur bende o an ne yazmak istiyorsam onu yazarım kişisel blog’unda bu yönüyle tercih edilmektedir.

Sevdiğiniz, yazmaktan hoşlandığınız konular için kategori oluşturup, o amaçla blog yazın.

Çoğu blog yazarı bir amaç edinmeden yola çıkmaz aslında. Hedefi olmadan bu işe başlandığında 1 veya 2 hafta sonra sıkıntılar baş göstermektedir. Bu evreyi geçtiğiniz anda zaten siz bir blog yazarı olmuş olursunuz. Ben, sitemde ilk açtığım kategori Genel kategorisi idi. Kendimi tanıtan hakkımda sayfam mevcut olduğu gibi, yazılarımı toplu şekilde paylaşabileceğim bir kategorinin olması gerekiyordu.Bu Genel adında kategorime her konuda yazı yazabilirim ve her yazıyı bu kategoride toplayabilirim.

Benim blogum ağırlıklı olarak bildiklerimi,öğrendiklerimi sizlere öğretmek amacıyla yazıyorum. HTML ya da CSS veyahut PHP ‘de bildiklerimi sizlere “ders” adı altında paylaşıyorum.Eminim yüzlerce kaynak var bu bahsettiğim konularda ancak herkesin bir anlatış tarzı ve ekstra bildikleri mevcuttur. Senin,benim bildiğimi bir başkası bilmeyebilir ya da eksik, yanlış biliyor olabilir.

Temiz ve düzgün bir anlatımla anlatıldığını görmedim bu konuların açıkcası. Hep bulduğum kaynaklar baştan savma ya da direkt teknik detaylarla doldurulmuş, sırf anlamsız,karışık yazılardan ibaret internet. Benim amacım birçok kaynaktan yerli ve yabancı birçok kaynaktan karmaşık olan, çorba yazılardan anlayabildiklerimi, anlatabileceklerimi kişisel blogumda yazarak insanlara aktarmaktır.Ben anlattığım konuları olabildiğince basitleştirerek tabirim caizse çocuğa anlatır gibi anlatmaktayım.

Uzun lafı kısası Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi yaparken yazmaktan zevk alacağınız konuları yazabileceğiniz ya da anlatabileceğiniz anahtar kelimeyi içeren kategorileri seçmelisiniz.

Bazı kişiler ise daha farklı bir şekilde web sayfaları oluşturuluyor mesala sadece kendi hayatlarını, gezdikleri yerleri veya hayatından kesitler sunabiliyorlar. Kişisel bloglar’da bir kategori sınırlaması yok istediğiniz, yazmak istediğiniz herşeyi kişisel blogunuzda yazabilirsiniz.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • Google’ın Yeni Search Console Güncellemesi

  Google’ın Yeni Search Console Güncellemesi

  Geçtiğimiz yıl Google, site yöneticilerini yakından ilgilendiren bir güncelleme gerçekleştirdi. Ücretsiz olarak internet sitesi sahiplerinin kullanmakta olduğu Google Search Console servisi diğer Google servisleri gibi bir takım arayüz güncellemeleri almıştı. Beta olarak kullanıma sunulan bu yeni search console güncellemesi eski search console'un yerini alması planlandı. Artık resmi olarak tüm internet…
 • Visual Studio Code İçin Kullandığım Eklentiler ve Ayarlar

  Visual Studio Code İçin Kullandığım Eklentiler ve Ayarlar

  İster arayüz geliştiricisi olun ister arkaplan geliştiricisi. Her ne olursanız olun bir kod düzenleme editörüne ihtiyaç duyuyorsunuz. Şuana kadar Notepad++, Sublime Text gibi editörler kullandım ancak yaklaşık 1,5 yıldır Microsoft tarafından geliştirilen ücretsiz kod düzenleme editörü olan Visual Studio Code programını kullanmaktayım. Gerek büyük,karmaşık tüm projeler de oldukça stabil ve…
 • WordPress Eklentisiz Yazı İçi Reklam Alanı Nasıl Oluşturulur?

  WordPress Eklentisiz Yazı İçi Reklam Alanı Nasıl Oluşturulur?

  Wordpress dünyanın en geniş eklenti kütüphanesine sahip yazılımıdır. Hemen hemen her şey için bir eklentisi mevcut, fakat Wordpress her ne kadar eklenti açısından zengin olsa da her şeyi eklentiyle yapmak sitenizin yayın yaptığı hosting ya da sunucuyu bir süre sonra yormaya başlayacaktır. Bende size bu blog yazımda eklenti kullanmadan yazı…
 • Debian 9’a MariaDB Nasıl Kurulur?

  Debian 9’a MariaDB Nasıl Kurulur?

  Bu blog yazımda dünyanın en çok tercih edilen, ücretsiz ve açık kaynak kodlu oldukça stabil, hızlı ve çeşitli modüller ile desteklenebilen veri tabanı sunucusu olan MariaDB'yi Debian 9 işletim sistemine nasıl kuracağınızı göstereceğim. MariaDB, oldukça hızlı, kararlı ve ölçeklenebilir bir MySQL veritabanı sunucusunun geliştirilmiş,eskiye dönük yazılımlarla tam uyumlu çalışabilen, drop-in…
Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi için Yorum'da Bulun

Bu yazıya şimdiye kadar 1 Yorum yapılmıştır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Cemil Koray Yıldız Ziyaretçi

  Bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim abi ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.