Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi

Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi

Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi

Selamlar,

İnternet sektöründe yer alan birçok kişi  kişisel blog ya da kişisel web sitesi açmayı çok istemiştir. Kimisi bu isteğini gerçekleştirmiş, kişisel sayfasını açmış, kimisi de açamamıştır. Ben, kişisel blog açan taraftayım. Bugün kü yazım twitter üzerinden bana yöneltilen bir soru ve blog yazarı olmak isteyen bir takipçimin sorusuyla yazmaya başladım.

Takipçim “Abi kişisel blog’da kategori sınırı var mıdır ? kategori seçerken nasıl seçeceyim ?” diye bir soru yöneltti.Bu soruyu soran kardeşime detaylı bir cevap verdim ve Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi başlığına sahip bu yazımı yazmama vesile oldu.

Peki, kişisel bloglar’da kategori sınırı var mıdır ? ya da kategorileri nasıl seçmemiz gerekiyor ? bu yazıda bu tip sorulara kendimce ve tecrübelerime dayanarak cevap vereceğim.

Kişisel bloglar’da herhangi bir kategori sınırlaması yoktur, adı üstünde “kişisel blog” tamamen size ait olan bir sayfa, istediğiniz gibi kullanabilir,yazabilir ve paylaşabilirsiniz. Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi, sevdiğiniz ve yazmaktan keyif aldığınız alanlara yönelmenizde ki en büyük unsurdur. Şahsen ben CSS Dersleri, HTML Dersleri, PHP Dersleri ,Linux,Programlama,Seo vb kategorilerde yazılar yayınlamaktayım. Herhangi bir kategori kısıtlaması yoktur bende o an ne yazmak istiyorsam onu yazarım kişisel blog’unda bu yönüyle tercih edilmektedir.

Sevdiğiniz, yazmaktan hoşlandığınız konular için kategori oluşturup, o amaçla blog yazın.

Çoğu blog yazarı bir amaç edinmeden yola çıkmaz aslında. Hedefi olmadan bu işe başlandığında 1 veya 2 hafta sonra sıkıntılar baş göstermektedir. Bu evreyi geçtiğiniz anda zaten siz bir blog yazarı olmuş olursunuz. Ben, sitemde ilk açtığım kategori Genel kategorisi idi. Kendimi tanıtan hakkımda sayfam mevcut olduğu gibi, yazılarımı toplu şekilde paylaşabileceğim bir kategorinin olması gerekiyordu.Bu Genel adında kategorime her konuda yazı yazabilirim ve her yazıyı bu kategoride toplayabilirim.

Benim blogum ağırlıklı olarak bildiklerimi,öğrendiklerimi sizlere öğretmek amacıyla yazıyorum. HTML ya da CSS veyahut PHP ‘de bildiklerimi sizlere “ders” adı altında paylaşıyorum.Eminim yüzlerce kaynak var bu bahsettiğim konularda ancak herkesin bir anlatış tarzı ve ekstra bildikleri mevcuttur. Senin,benim bildiğimi bir başkası bilmeyebilir ya da eksik, yanlış biliyor olabilir.

Temiz ve düzgün bir anlatımla anlatıldığını görmedim bu konuların açıkcası. Hep bulduğum kaynaklar baştan savma ya da direkt teknik detaylarla doldurulmuş, sırf anlamsız,karışık yazılardan ibaret internet. Benim amacım birçok kaynaktan yerli ve yabancı birçok kaynaktan karmaşık olan, çorba yazılardan anlayabildiklerimi, anlatabileceklerimi kişisel blogumda yazarak insanlara aktarmaktır.Ben anlattığım konuları olabildiğince basitleştirerek tabirim caizse çocuğa anlatır gibi anlatmaktayım.

Uzun lafı kısası Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi yaparken yazmaktan zevk alacağınız konuları yazabileceğiniz ya da anlatabileceğiniz anahtar kelimeyi içeren kategorileri seçmelisiniz.

Bazı kişiler ise daha farklı bir şekilde web sayfaları oluşturuluyor mesala sadece kendi hayatlarını, gezdikleri yerleri veya hayatından kesitler sunabiliyorlar. Kişisel bloglar’da bir kategori sınırlaması yok istediğiniz, yazmak istediğiniz herşeyi kişisel blogunuzda yazabilirsiniz.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • Google Adsense Mobil Uygulama Desteğini Sonlandırıyor!

  Google Adsense Mobil Uygulama Desteğini Sonlandırıyor!

  İnternet sitelerinde kullanılan teknolojiler gün geçtikçe daha da güçlenmesinden dolayı cep telefonları için oluşturulan mobil uygulamalara olan ihtiyaç azalıyor. Son olarak Google, Adsense hizmeti için mobil kullanıcılarının kullanımına sunduğu Google Adsense Mobil uygulamasını rafa kaldırıyor. Google Adsense Mobil Uygulamasını Kaldırıyor Google, her alanda olduğu gibi Adsense içinde bir takım geliştirmeler…
 • VDS ve VPS Arasındaki Farklar Nelerdir?

  VDS ve VPS Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Yaklaşık 5-6 ay önce kişisel blog sitemi bir cloud vps sunucuda barındırıyordum ancak doların bir hayli yükselmesiyle daha uygun fiyatlı bir sunucuya geçiş yapmam gerekti. 1-2 yıllık sunucu tecrübemden dolayı bu işlemleri rahatlıkla yapabildim ancak bu yazımda sanal sunucular hakkında bilgisi olmayan ya da tecrübesi olmayanlar için VPS (Virtual Private…
 • En Popüler 5 CSS Kütüphanesi 2019

  En Popüler 5 CSS Kütüphanesi 2019

  Web geliştiricileri olarak işimizi büyük ölçüde kolaylaştıran CSS kütüphaneleri mevcut. CSS3 teknolojisinin ortaya çıkmasıyla kazanılan kolaylıklar bu CSS kütüphanelerinin artmasını sağladı. Kütüphanelerin çeşidi ve sayısı artıkça arayüz ya da bir değiş ile ön yüz geliştiricilerin işi bir hayli kolaylaştı. Projelerinizi çok daha etkin ve kolay yönetebilmenizi, efekt verebilmenizi sağlayan bu…
 • Bir İnternet Sitesi Nasıl Hızlanır? (Zaman Algısı)

  Bir İnternet Sitesi Nasıl Hızlanır? (Zaman Algısı)

  Geldiğimiz şu noktada her işimizi hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz, her şey hızlı olmak zorunda. Ben de dahil olmak üzere tüm geliştirici ve kullanıcı olarak düşünen herkes, hıza "iş" olarak odaklanıyoruz. Sonuçta hepimizi en iyi sonuçlara yönlendirilmeyi severiz, en hızlı şekilde sonuca ulaşmayı hedefleriz lakin izlenmesi gereken net bir yol…
Kişisel Bloglar’da Kategori Seçimi için Yorum'da Bulun

Bu yazıya şimdiye kadar 1 Yorum yapılmıştır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Cemil Koray Yıldız Ziyaretçi

  Bana yardımcı olduğun için teşekkür ederim abi ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.