Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Microsoft ve NVIDIA İş Ortaklığıyla “Azure N-Serisi” Sanal Makineler Önizlemeye Sunuldu

Microsoft ve NVIDIA İş Ortaklığıyla “Azure N-Serisi” Sanal Makineler Önizlemeye Sunuldu

Microsoft ve NVIDIA İş Ortaklığıyla “Azure N-Serisi” Sanal Makineler Önizlemeye Sunuldu

Uzun süredir Microsoft ve NVIDIA birlikte çalışarak ortaya çıkardıkları Azure N-Serisi sanal sunucuları önizlemeye sundular.

Azure sanal makine ailesinin en yeni üyesi olan “N-Serisi” sanal makineler, önizleme olarak kullanıma açıldı.

GPU gücünü NVIDIA Tesla M60 ve K80 ekran kartlarından alan N-Serisi Sanal Makineler“NV” ve “NC” olarak iki kategoriye ayrılıyor.

Microsoft Azure bulut ekosistemi içerisinde ihtiyaç duyulan, uzaktan görselleştirme, profesyonel grafik uygulamaları (AutoCAD & Adobe Premier Pro) Sanal Uygulamalar, Sanal Masaüstü ve tahmine dayalı analitik senaryolar gibi yoğun grafik iş yükleri için idealdir.

En Güçlü Grafik Sunucuları “Azure N-Serisi”

NC-Serisi (işlem odaklı GPU’lar) ile CUDA veya OpenCL kullanarak yoğun işlem gerektiren iş yüklerini çalıştırmak mümkün olacak. Bu model Tesla K80 GPU ile güçlendirilmiş ve bulut içinde mevcut en hızlı GPU işlem gücünü sunmakta. Ayrıca, bu yeni modelle bare-metal performansa çok yakın sonuçlar almak mümkün. Artık enerji araştırma uygulamaları, çarpışma simülasyonları, render işlemleri, derin öğrenme ve daha birçok senaryolar karşısında CUDA ile çok daha hızlı veri akışı mümkün olacak.

Bulut Sunucular’da Profesyonel Grafikler

NV-Serisi sanal makinelerse görselleştirme işlemlerine odaklanıyor. Geleneksel büyük veri setlerini kullanarak, HPC senaryolarını kullanmak mümkün olacak.

Azure NV-Serisi ile hızlandırılmış uygulamalar ve sanal masaüstleri için Tesla M60 NVIDIA GRID GPU’ları kullanmak mümkün.

Önizleme sürümü şu an için sadece “South Central” bölgesinde kullanılabilir durumda; ancak önümüzdeki birkaç ay içinde diğer bölgelere genişleyecek. 2016 sonuna kadar ise “Genel Kullanıma” sunulması bekleniyor.

Ön izleme sürümüne kayıt olmak için http://gpu.azure.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Henüz fiyat olarak bir açıklama olmadı; ancak Azure Fiyatlandırma sayfasını da takip edebilirsiniz.

Eğer hâlâ Azure hesabınız yoksa buraya tıklayarak bir deneme hesabı oluşturabilirsiniz.

Grafik üzerine çalışmalar yürüten kişi ve kurumlar için bu iş ortaklığında çıkan sanal makineler oldukça etki göstereceğinden emin olabilirsiniz. Daha profesyonel çalışmaların ortaya çıkacağı konusunda hiç şüphem yoktur.

Gelişmeleri yakından takip ediyor olacağım, genel kullanıma ya da sunucuların fiyatlarıyla ilgili bir gelişme olduğunda sizlere paylaşacağım.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?

  Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?

  Progressive Web App, internete erişimi olan kullanıcıların internet deneyimlerini iyileştirmek ve kolaylaştırmak için Google tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Kısaca, PWA olarak adlandırılan bu yeni nesil teknoloji Google'nin daha önce kullanıma sunduğu AMP'nin daha da gelişmiş hali diyebiliriz. PWA Nedir? PWA, Google tarafından geliştirilen, modern teknolojiler ile bir internet sitesinin mobil…
 • Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

  Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

  Çağımızın belki de en son teknolojisi olan dijital para ve dijital para borsasının en önemli öncüsü Bitcoin'dir. Bitcoin ilk duyulduğunda şüphe ile yaklaşılan bir dijital para birimiydi ancak şuan birçok yatırımcının ilgisine çeken, son dönemlerin en popüler dijital para birimi oldu. Kısa sürede büyük etki yapan bu yeni para birimi…
 • TLS Nedir? Ne İşe Yarar? TLS ve SSL Arasındaki Farklar Neler?

  TLS Nedir? Ne İşe Yarar? TLS ve SSL Arasındaki Farklar Neler?

  İlk bilgisayarlar yapıldığında "İnternet" kavramı daha doğmamıştı. Hatta öyle ki iki bilgisayarın birbiriyle iletişim kurmasına bile imkansız gözüyle bakılıyordu. İki bilgisayarın birbiriyle iletişim kurması gerektiği fikri ortaya çıktığında, o dönemin teknoloji devleri ARPANET adı verilen bir protokol geliştirildi daha doğrusu bir proje başlatıldı ve bu projenin temel amacı iki bilgisayarın birbiriyle…
 • Yeni Nesil Sıkıştırma Yöntemi: Brotli Nedir ?

  Yeni Nesil Sıkıştırma Yöntemi: Brotli Nedir ?

  2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre şuan da Dünya'da tam tamına 1,341 milyon İnternet sitesi bulunuyor. Bu İnternet sitelerinin toplam boyutları ise 50 bin Petabyte denk geliyor. Aynı araştırmada İnternet'i kullanan kullanıcı sayısı ise 3,8 Milyar olduğu ön görülüyor.Yapılan bu araştırmaya göre bu rakamlar önümüzde ki yıllarda ikiye hatta üçe katlanabilir.…
Microsoft ve NVIDIA İş Ortaklığıyla “Azure N-Serisi” Sanal Makineler Önizlemeye Sunuldu için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor