MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.1

MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.1

Merhaba,

MyBB için yapmış olduğum İndirme Linklerini Gizleme Eklentisini sizlerle paylaşıyorum. Birçok MyBB kullanıcısı buna benzer bir eklenti arayışı içerisindeydi, mybb’nin eklenti dökümanlarını kurcalamam sırasında öğrendiklerimi uygulamak adına böyle basit bir eklenti yaptım.

Eminim birçok MyBB kullanıcısınında işine yaracağından eminim.

Bu eklentinin amacı nedir ?

MyBB forum yazılım için forum konularında paylaşılan dış ve iç site bağlantılarını ziyaretçilere gizlemenizi ve iç ve dış linkler yerine bir uyarı mesajı göstermenizi sağlar.

Linkleri Gizleme Eklentisi

Eklenti Yapımcısı: Hüseyin Körbalta

Eklenti Sürümü:  v1.1

Eklentinin Uyumlu Olduğu MyBB Sürümü: 1.8+

Eklenti Testi: Yapıldı, güncel sürüm 1.8.7 ‘de  test edilmiştir.

Eklenti Dosyaları ve Kurulumu

Merhaba eklenti dosyalarını Githup sayfamdan temin edebilirsiniz.

[btn url=”https://github.com/SimurgTR/MyBB-1.8-Link-Gizleme-Eklentisi” text_color=”#ffffff” bg_color=”#dd3333″ icon=”fa-download” icon_position=”start” size=”14″ id=”githup-indirme” target=”on”]Eklenti Dosyalarını İndir[/btn]

 

Eklenti dosyalarını indirmek için açılan sayfadan Clone or Download adlı yeşil butona tıklayıp, eklenti dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Daha sonra indirdiğiniz dosyaları masaüstüne çıkartın ve oluşan klasörün içerisinde ki images ve inc  dosyalarını sitenizin ana dizinine/root bölümüne FTP programı yardımıyla gönderin.

Daha sonra MyBB admin paneline giriş yaparak Eklenti Yönetimi bölümünden İndirme Linklerini Gizleme Eklentisi aldı eklentiyi aktif ediniz.

Eklentiyi aktif ettiğiniz zaman konularınıza eklediğiniz iç ve dış linkler ziyaretçilerinize gizlenecek ve aşağıda ki resimde ki gibi bir uyarı mesajı gösterilecektir.

MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi

Yukarıda ki resimde bulunan kırmızı yazılı mesajı değiştirmek için eklenti dosyalarında ki dil dosyasında düzenleme yapacaksınız. Bu dosya inc/languages/turkish/linklerigizle.lang.php dosyasında tek satırlık bir kodda yer almaktadır.

Hepsi bu kadar kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir