Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.1

MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.1

MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.1

Merhaba,

MyBB için yapmış olduğum İndirme Linklerini Gizleme Eklentisini sizlerle paylaşıyorum. Birçok MyBB kullanıcısı buna benzer bir eklenti arayışı içerisindeydi, mybb’nin eklenti dökümanlarını kurcalamam sırasında öğrendiklerimi uygulamak adına böyle basit bir eklenti yaptım.

Eminim birçok MyBB kullanıcısınında işine yaracağından eminim.

Bu eklentinin amacı nedir ?

MyBB forum yazılım için forum konularında paylaşılan dış ve iç site bağlantılarını ziyaretçilere gizlemenizi ve iç ve dış linkler yerine bir uyarı mesajı göstermenizi sağlar.

Linkleri Gizleme Eklentisi

Eklenti Yapımcısı: Hüseyin Körbalta

Eklenti Sürümü:  v1.1

Eklentinin Uyumlu Olduğu MyBB Sürümü: 1.8+

Eklenti Testi: Yapıldı, güncel sürüm 1.8.7 ‘de  test edilmiştir.

Eklenti Dosyaları ve Kurulumu

Merhaba eklenti dosyalarını yazının sonunda ki Githup sayfamdan temin edebilirsiniz.

Eklenti dosyalarını indirmek için açılan sayfadan Clone or Download adlı yeşil butona tıklayıp, eklenti dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Daha sonra indirdiğiniz dosyaları masaüstüne çıkartın ve oluşan klasörün içerisinde ki images ve inc  dosyalarını sitenizin ana dizinine/root bölümüne FTP programı yardımıyla gönderin.

Daha sonra MyBB admin paneline giriş yaparak Eklenti Yönetimi bölümünden İndirme Linklerini Gizleme Eklentisi aldı eklentiyi aktif ediniz.

Eklentiyi aktif ettiğiniz zaman konularınıza eklediğiniz iç ve dış linkler ziyaretçilerinize gizlenecek ve aşağıda ki resimde ki gibi bir uyarı mesajı gösterilecektir.

MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi

Yukarıda ki resimde bulunan kırmızı yazılı mesajı değiştirmek için eklenti dosyalarında ki dil dosyasında düzenleme yapacaksınız. Bu dosya inc/languages/turkish/linklerigizle.lang.php dosyasında tek satırlık bir kodda yer almaktadır.

Hepsi bu kadar kolay gelsin.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • MyBB 2.0 Sürümü Beklemeye Alındı!

  MyBB 2.0 Sürümü Beklemeye Alındı!

  Ücretsiz forum yazılımları arasında en çok tercih edilen ve kullanımı oldukça kolay olan MyBB, yapmış olduğu geliştirmeler ile de kalitesini her geçen gün artırmaya devam ediyor. MyBB kullanıcıları, merakla bekledikler MyBB 2.0 sürümü konusunda üzücü bir haber aldı. MyBB'nin resmi internet sitesinde paylaşılan bir blog yazında MyBB 2.0 sürümü beklemeye…
 • MyBB 1.8 İlk Mesajda Reklam Gösterme Eklentisi v1.0

  MyBB 1.8 İlk Mesajda Reklam Gösterme Eklentisi v1.0

  MyBB için geliştirmekte olduğum yeni bir eklenti ile karşınızdayım. MyBB'nin daha önce ki sürümlerinde olan eklentiler artık 1.8 sürümünde çalışmaz hale geldi ve en çok aranan eklentiler arasında ise ilk mesajda reklam gösterme eklentisi oluyor. MyBB forumunuz da kullandığınız temada istediğiniz yerine reklam ekleyebiliyorsunuz ancak iş konu içerisine reklam ekleme…
 • MyBB + Nginx + Google Seo URL Ayarları Nasıl Yapılır ?

  MyBB + Nginx + Google Seo URL Ayarları Nasıl Yapılır ?

  MyBB'yi daha önce Nginx üzerinde çalıştırmıştım ancak proxy nginx olarak çalışıyordu yani yine .htaccess kullanıyordum hal böyle olunca ekstra bir ayarlama yapmak gerekmiyordu. Bu yazımda ise nginx'i proxy olarak değil de standart olarak kurulmuş bir sunucuda mybb'yi nasıl daha iyi çalıştırılır, ne gibi ayarlar mybb için idealdir ve tabii ki'de…
 • MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

  MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

  Selamlar, MyBB için geliştirmiş olduğum ve basit bir işlevi olan MyBB 1.8.x sürümlerine uyumlu olan Yukarı Çık eklentisini sizlerle paylaşmak istedim. Eklenti hakkında söyleyebilecek pek birşey yok açıkcası, amacı basit, kurulumu oldukça basit bir yukarı çıkma işlevini yapan MyBB eklentisidir. MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0 Eklenti, forum sitenize sağ…
MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.1 için Yorum'da Bulun

Bu yazıya şimdiye kadar 6 Yorum yapılmıştır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Coğrafya Hocam Ziyaretçi

  Bunu istediğimiz kategorilerde ya da forumlarda açıp diğer kategorilerde açık link şekilde nasıl gösterebiliriz? Teşekkürler.

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Merhaba,

   Şuan ki sürümde bu özellik olmadığı için istediğiniz şekilde belirli forumlarda aktif olmasını sağlayamazsınız.Vakit bulursam eğer eklentiye bu özelliği eklemeye çalışırım.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Canan Kumbil Ziyaretçi

  Hocam bu konulara yabancıyım acemiliğimi hoş görün. Sitemin ana dizininde root bölümü root isimli bir klasör yok ve zaten inc adında bir klasör var. İmages ve inc kalsörlerini nereye göndereceğim ayrıntılı yazmanız veya anlatmanız mümkün mü teşekkür ederim.

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Merhaba,

   root kelimesi sitenizin ana dizinini belirtir, ingilizce bir kelimedir bu yüzden sitenizde root diye bir klasör olmaması doğaldır. Root sitenizin kök dizinini yani MyBB’ye sistem dosyalarınının yer aldığı yerdir. Genel olarak public_html, httpdocs ya da www olarak mevcuttur. Eklenti dosyalarını, ftp’nizde yer alan aynı isimde ki klasörlere yüklemeniz yeterli olacaktır.

   Eklenti dosyası içerisinde çıkan images klasörü içinde ki dosyalar ftp’nizde mevcut olan images klasörüne yüklenecek. Aynı şekilde inc klasörü içerisinde ki dosyalar da yine ftp’nizde bulunan inc klasörünün içerisine yüklenecek daha sonra MyBB admin panelinden Eklentiler bölümünden MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi v1.0 adlı eklentiyi aktif edeceksiniz.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  İbrahim Ziyaretçi

  Hocam bu eklentiyi kurduktan sonra Google bot index alırken ona da aynı şekilde mi hitap ediyor? 🙂 Yani bot içeriği görmeyecek mi? Teşekkürler..

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Merhaba,

   Sadece ziyaretçi gruplarında linkleri gizlemektedir. Google Botunu farklı bir grup oluşturarak oraya eklediğinizde link gizleme işleminden etkilenmeyecektir. Arama motorları botları için ayrı bir bir üye grubu oluşturun.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor