MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

Selamlar,

MyBB için geliştirmiş olduğum ve basit bir işlevi olan MyBB 1.8.x sürümlerine uyumlu olan Yukarı Çık eklentisini sizlerle paylaşmak istedim.

Eklenti hakkında söyleyebilecek pek birşey yok açıkcası, amacı basit, kurulumu oldukça basit bir yukarı çıkma işlevini yapan MyBB eklentisidir.

MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

Eklenti, forum sitenize sağ alt köşede yukarı çık butonu göstermenizi sağlar. Manuel olarak bu işlemi yapamayanlar,kodlar ile uğraşmak istemeyenler için geliştirilmiş bir eklentidir.

Eklenti Bilgileri

Yapımcı: Hüseyin KÖRBALTA (Simurg)

Yapımcı Website: https://www.huseyinkorbalta.com

Eklenti Sürümü: 1.0

Uyumlu Olduğu MyBB Sürümü: 1.8.X

Test Edildiği MyBB Sürümü: 1.8.10 √

Eklentiyi İndirme ve Kurulum

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın. Açılan sayfa da sağ tarafta bulunan Clone or Download adlı yeşil butona basın ve Download Zip seçeneğine tıklayarak eklentinin dosyalarını bilgisayarınıza indirin.

Eklentinin dosyalarını indirdikten sonra bir ftp programı yardımıyla sitenizin ftp dizinine bağlanın ve MyBB’nin kurulu olduğu dizine gelip, indirdiğiniz eklenti dosyaları içerisinde ki inc adlı klasörü sürükleyip, ana dizinize bırakın. Dosyaları kendi yolunu bulacaktır.

Yükleme işlemi bittikten sonra MyBB Admin Paneline giriş yapın ve Eklentiler bölümünden mor renkli Yukarı Çık adlı eklentiyi aktif edin.

MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

Eklenti İsteğe Bağlı Ayarlamaları

Eklentide düzenlemeler yapmak isterseniz mesal yukarı çık resmini değiştirmek isterseniz yapmanız gereken işlem şudur. ../inc/plugins/yukaricik/img/yukaricik.png yolunda resim dosyasını kendinize göre değiştiriniz.

Eklentide CSS ve JQuery kullanılmıştır, bunları da kendinize göre düzenlemek istiyorsanız şu dosyalarda işlem yapmanız yeterli olacaktır.

../inc/plugins/yukaricik/css/yukaricik.css dosyasını kendinize göre değiştiriniz.

../inc/plugins/yukaricik/js/yukaricik.js dosyasını kendinize göre değiştiriniz.

Not: Yaptığınız değişikleri lütfen eklentiyi kapattıktan sonra yapın ve eklentinin ana dosyası olan ..inc/plugins/yukaricik.php dosyasında da düzenlemeler yapmayı unutmayın. CSS ve javascript dosyaları bu dosyada çalıştırılmaktadır bilginize.

Hepsi bu kadar kolay gelsin.

12 Yorum

 1. Mybb benim en çok sevdiğim portal ve forum sistemidir. yaklaşık 4 yıl önce gelişmesi için eklentiler yazmıştım mybb devolopper a 2 tanesi kabul görmüştü. çocuk gibi oynayacağınız basit ve geliştirilmesi kolay bir sistem.

  1. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması gelişmesine çok fayda sağlıyor. Ben eklenti geliştirmelerine yeni yeni başladım biraz geç kaldım gibi 🙂 teşekkür ederim yorumun için

 2. Hocam merhaba eklentiyi kurdum güzel çalışıyor ama yukarı butonu görünmüyor. Bozuk resimlerde olan işaret çıkıyor. Değişik iconlar denedim olmadı.

  1. Merhaba,

   Kullanacağınız resim dosyasını /inc/plugins/yukaricik/img/ kısmına göndereceksiniz. İsmi ve uzantısı aynı olmak durumunda yoksa kırık resim olarak gösterecektir.

   1. Alında sadece Ana sayfada lırık resim oluyor diğerlerinde olmuyor. Cevabınız için teşekkür ederim.

   2. Tekrardan merhaba Hocam sorun sadece Anasayfa da var. Diğer alt menülere girince sorunsuz çalışıyor ve görünüyor.

 3. Hocam biraz geç oldu ama ben sorunu düzelttim. Geliştirinin ki indirdim ve kendim editledim. Türkçe dil ekledim şuan da sorunsuz çalışıyor. Çok teşekkür ederim. İlginiz ve cevaplarınız için…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir