İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


07 Şub 2017

Selamlar,

MyBB için geliştirmiş olduğum ve basit bir işlevi olan MyBB 1.8.x sürümlerine uyumlu olan Yukarı Çık eklentisini sizlerle paylaşmak istedim.

Eklenti hakkında söyleyebilecek pek birşey yok açıkcası, amacı basit, kurulumu oldukça basit bir yukarı çıkma işlevini yapan MyBB eklentisidir.

MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

Eklenti, forum sitenize sağ alt köşede yukarı çık butonu göstermenizi sağlar. Manuel olarak bu işlemi yapamayanlar,kodlar ile uğraşmak istemeyenler için geliştirilmiş bir eklentidir.

Eklenti Bilgileri

Yapımcı: Hüseyin KÖRBALTA (Simurg)

Yapımcı Website: https://www.huseyinkorbalta.com

Eklenti Sürümü: 1.0

Uyumlu Olduğu MyBB Sürümü: 1.8.X

Test Edildiği MyBB Sürümü: 1.8.10 √

Eklentiyi İndirme ve Kurulum

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın. Açılan sayfa da sağ tarafta bulunan Clone or Download adlı yeşil butona basın ve Download Zip seçeneğine tıklayarak eklentinin dosyalarını bilgisayarınıza indirin.

Eklentinin dosyalarını indirdikten sonra bir ftp programı yardımıyla sitenizin ftp dizinine bağlanın ve MyBB’nin kurulu olduğu dizine gelip, indirdiğiniz eklenti dosyaları içerisinde ki inc adlı klasörü sürükleyip, ana dizinize bırakın. Dosyaları kendi yolunu bulacaktır.

Yükleme işlemi bittikten sonra MyBB Admin Paneline giriş yapın ve Eklentiler bölümünden mor renkli Yukarı Çık adlı eklentiyi aktif edin.

MyBB 1.8 Yukarı Çık Eklentisi v1.0

Eklenti İsteğe Bağlı Ayarlamaları

Eklentide düzenlemeler yapmak isterseniz mesal yukarı çık resmini değiştirmek isterseniz yapmanız gereken işlem şudur. ../inc/plugins/yukaricik/img/yukaricik.png yolunda resim dosyasını kendinize göre değiştiriniz.

Eklentide CSS ve JQuery kullanılmıştır, bunları da kendinize göre düzenlemek istiyorsanız şu dosyalarda işlem yapmanız yeterli olacaktır.

../inc/plugins/yukaricik/css/yukaricik.css dosyasını kendinize göre değiştiriniz.

../inc/plugins/yukaricik/js/yukaricik.js dosyasını kendinize göre değiştiriniz.

Not: Yaptığınız değişikleri lütfen eklentiyi kapattıktan sonra yapın ve eklentinin ana dosyası olan ..inc/plugins/yukaricik.php dosyasında da düzenlemeler yapmayı unutmayın. CSS ve javascript dosyaları bu dosyada çalıştırılmaktadır bilginize.

Hepsi bu kadar kolay gelsin.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

12
 Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Yazıdaki Yorumlar
6 Yorumlar
0 Takipçi
 
En çok tepki verilen yorum.
En iyi yorum
  Abone Ol  
Bildir
Fakir Yazar
Ziyaretçi
Fakir Yazar

Mybb benim en çok sevdiğim portal ve forum sistemidir. yaklaşık 4 yıl önce gelişmesi için eklentiler yazmıştım mybb devolopper a 2 tanesi kabul görmüştü. çocuk gibi oynayacağınız basit ve geliştirilmesi kolay bir sistem.

Enes Demir
Ziyaretçi
Enes Demir

Hocam merhaba eklentiyi kurdum güzel çalışıyor ama yukarı butonu görünmüyor. Bozuk resimlerde olan işaret çıkıyor. Değişik iconlar denedim olmadı.

Enes Demir
Ziyaretçi
Enes Demir

Hocam biraz geç oldu ama ben sorunu düzelttim. Geliştirinin ki indirdim ve kendim editledim. Türkçe dil ekledim şuan da sorunsuz çalışıyor. Çok teşekkür ederim. İlginiz ve cevaplarınız için…

Sohbet
Ziyaretçi
Sohbet

etiket eklentiside bekliyoruz

abbas
Ziyaretçi
abbas

merhaba eklentınız 1.8.14 surumunde calısmamakta

guncellersenız sevınırız

kolay gelsın

Abbas
Ziyaretçi
Abbas

Edit :

Temız Kurulum Yapılmıs 1.8.14 Surumunde Calıstı

Eklentı Bılgınıze