İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


08 Eyl 2016

Online FTP Sitesi “Net2FTP”

Merhaba,

Bu yazımda sizlere Net2ftp.Com adlı online ftp yönetim sitesini anlatmaya çalışacağım.

Neden böyle bir siteye ihtiyaç duyalım ki diyebilirsiniz. Dışarda olduğunuz zamanlarda bir arkadaşınızın size mesaj atması  ve sitenizin çökmüş olduğunu söylediğini ve bunun sebebinin de bir önceki gün dosyalarda yaptığınız ufak bir değişiklik olduğunu düşünün. Hemen bulunduğunuz yerde bir internet kafeye gidip ftp programı arar, bulur ve indirmeye başlarsınız. Bu iş hem zaman kaybettirir hem de çalışmayabilir (bazı ağlarda bu programların kullandğı 21 portu kapalı olabiliyor.)

Ya kardeşim benim için önemli değil sitenin çökmesi ben akşam eve gidince hallederim diyenlerden olabilirsini ancak bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz bu durum sizin için hayati önem arz ediyor. Çünkü; Sitenizin çökmesi durumunda bir müşterinizi kaybetmiş bile olabilirsiniz. 5 dakikalık bir kesinti bile e-ticaret sitelerine ciddi maddi zararlar açabiliyor.
Online ftp mantığı işte bu noktada ortaya çıkıyor. Tek yapmanız gereken www.net2ftp.com adresine girip ftp server adresinizi, kullanıcı adınızı ve parolanızı yani sitenizin ftp bilgilerini girmek. Karşınıza sitenizi düzenleyebileceğiniz bir dosya yöneticisi çıkıyor. Bütün dosyalarınızı görebiliyor ve sitenizde değişiklikler yapabiliyorsunuz. Ne gibi değişiklikler mi?

  • Kes, kopyala, yapıtır, taşı
    Online FTP Sitesi
    Online FTP Sitesi
  • Düzenle, sil
  • Download, upload, zip’li upload(gönderdikten sonra paketi açar)
  • Chmod izinlerini düzenleme

Gördüğünüz gibi normal bir ftp programından beklediğiniz her şey var. Çalışma mantığı ise php’nin ftp fonksiyonlarının etkili şekilde kullanılmasından ibaret.

Peki bu site güvenli midir? Tartışılır. Ancak acil durumlarda, bilgisayarınızın olmadığı durumlarda,telefonunuzu kullanarak web sitenizi online olarak ftp yoluyla yönetebilirsiniz.

En güzel yanı ise eğer isterseniz net2ftp scriptini indirebilir ve sitenize kurabilirsiniz 😉

[btn url=”http://www.net2ftp.com/” text_color=”#ffffff” bg_color=”#000000″ icon=”fa-arrow-right” icon_position=”end” size=”14″ id=”site-link” target=””]Net2ftp Sitesini Ziyaret Et [/btn]
Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

 Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir