Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Sanal Sunucu Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Sanal Sunucu Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Hosting sektörünün son zamanlarda vazgeçilmez teknolojilerinden biri olan sanal sunucu teknolojisi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu sunucu modellerinin çok fazla tercih edilmesinin en önemli sebebi kullanıcının isteklerine anlık olarak yanıt vererek istenen noktadan sınırsız bağlantı avantajı sağlıyor olmasıdır diyebiliriz. 

Sanal Sunucu Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Herhangi bir kullanıcının kiralamış olduğu sanal sunucuda tüm yönetim en ince ayrıntısına kadar sunucu sahibindedir. Bu durumda kullanıcı istemediği durumlarda sunucuya dışarıdan bir müdahale yapılamıyor. Bu sunucularda barındırmış olduğun web sitelerinin bir süre sonra artması durumunda sunucu özellikleri yetersiz geliyorsa bu özellikleri arttırma şansınız bulunuyor. İçeriğimizde sanal sunucu teknolojisi ile ilgili bilgiler en ince ayrıntısına kadar sizlere aktarılacaktır.
Sanal Sunucu Nedir?

Virtual Dedicated Server (VDS) olarak nitelendirilen sanal sunucu teknolojisini kısa cümleler ile anlatmak gerekirse; fiziksel sunucu içerisinde bulunan bölümlerin farklı sunuculara paylaştırılarak birbirinden bağımsız bir şekilde yönetilmesidir. Birçok kullanıcı tercihini daha stabil çalışmasından dolayı sanal sunuculardan yana kullanmaktadır. Bu durumda belirleyici olan genellikle fiziksel sunucuların fiyatları ve ekstra çıkardığı sorunlar oluyor. 

Sanal sunucu kiralama işlemi için ilk olarak barındıracağınız öğeye uygun özellikler sunan ve bunun yanı sıra fiyat avantajları ile hizmetini taçlandıran firmaları tercih etmelisiniz. Firma size özel olarak belirlediği sunucuyu tahsis ettikten sonra sizin sunucunuzun barındığı fiziksel sunucu içerisinde bulunan diğer sanal sunucuların kullanım oranları ve buna benzer hiçbir öğe size ait olan sunucuyu etkilemeyecektir. 

Sanal Sunuculara Kurulabilecek İşletim Sistemleri

Sanal sunucu içerisine dilediğiniz işletim sistemini kurarak evinizdeki bilgisayar gibi uzaktan bağlantı kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Windows7, Windows 8, Windows 10
 • Linux
 • Ubuntu
 • Centos

Bu işletim sistemlerini çok kısa süre içerisinde sanal sunucunuza kurabileceksiniz.

Sanal Sunucuları Kimler Kullanabilir?

Sanal sunucu hizmetinden genel olarak profesyonel alana hizmet vermeye yeni başlamış firmalar, kurumlar ve kuruluşlar faydalanıyor. Bu firmaların sanal sunucu kullanım amaçları da genel olarak birkaç sebep altında şekillenmektedir.

 • Radyo yayını yapmak,
 • İnternet sitesi barındırmak,
 • Veri yedeklemesi,
 • Yazılımları ortak alanda kullanmak gibi sebeplerden bahsedebiliriz.

Burada belirtilen sebepler dışında kullanım fırsatı sunuyor olsa da genel olarak tercih sebebi diyebileceklerimiz bunlar oluyor.

Sanal Sunucu Nasıl Satın Alınır?

Sanal sunucu satın almak için tek yapmanız gereken bahsi geçen özellikleri uygun fiyata ve süper hızlı destek ile sunan firmaları araştırmaktır. Verigom Bilişim Teknolojileri müşterilerine her daim en iyi hizmeti vermeyi hedeflemekte olup bu doğrultuda kendisini sürekli olarak geliştiriyor. Her ihtiyacınıza yönelik sanal sunucu paketlerinden herhangi birini https://verigom.com/vps-server adresinden inceleyerek satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.Sanal sunucu hizmetini satın aldıktan hemen sonra kurulum için firma ile destek sistemi aracılığıyla iletişime geçtiğiniz taktirde işletim sistemi kurulumu kısa süre içerisinde tamamlanacak ve kullanıma hazır olarak sizlere sunulacaktır. İnternet sitemizden ilgili kategoriye girerek kendinize uygun olan paketi seçebilirsiniz.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

  Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

  Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Kurarak Önde Başlayın  Günümüzde online alışverişlere olan ilginin artmasıyla birlikte, şirketler ve firmalar için e-ticaret sitesi kurmak bir nevi zorunlu hale gelmiştir. Potansiyel müşterilere daha çabuk ve kolay şekilde ulaşabilmeyi sağlayan bu siteler, standart özelliklere sahip olduğunda son derece avantajlı hale dönüşecektir. Bu işe yeni başlayanlar için…
 • Kirada Oturmak Mı, Ev Satın Almak Mı Daha Mantıklı?

  Kirada Oturmak Mı, Ev Satın Almak Mı Daha Mantıklı?

  Günümüzde tüketim alışkanlıklarının değişmesi ve özellikle yeni nesil akran kültürü içerisinde ev satın almanın eskisi kadar önemli bir anlam ifade etmemesi, uzun süreçli bireysel emlak konut planlamaları açısından oldukça önemli bir soruyu belirgin hale getirmiştir. Hem yeni evlenen çiftler hem de bir alternatif yaratabilecek maddi yeterliliğe sahip olan üniversite öğrencileri,…
 • VDS ve VPS Arasındaki Farklar Nelerdir?

  VDS ve VPS Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Yaklaşık 5-6 ay önce kişisel blog sitemi bir cloud vps sunucuda barındırıyordum ancak doların bir hayli yükselmesiyle daha uygun fiyatlı bir sunucuya geçiş yapmam gerekti. 1-2 yıllık sunucu tecrübemden dolayı bu işlemleri rahatlıkla yapabildim ancak bu yazımda sanal sunucular hakkında bilgisi olmayan ya da tecrübesi olmayanlar için VPS (Virtual Private…
 • PHP Out of Memory Hatası Nasıl Çözülür?

  PHP Out of Memory Hatası Nasıl Çözülür?

  Son günlerde Wordpress ve Wordpress eklentilerine gelen güncellemeler sonucunda kişisel blog sayfamın hata kayıtları günlüğünde çok fazla bu hatayı görmemden ötürü araştırma yaptım ve araştırmam sonucunda bulduğum çözümü uyguladım ve sorunum ortadan kalktı. FTP kök dizininde eğer sitenizde bir teknik sorun var ise bunun kayıtlarının tutulduğu bir error_log dosyası mevcuttur.…
Sanal Sunucu Nedir? Nasıl Satın Alınır? için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor