İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


09 Ara 2016

Selamlar,

Daha önce ki yazımda VestaCP + Nginx (Reverse Proxy) Kurulumu nu anlatmıştım. Bu yazımda ise kurulumdan sonra VestaCP Ayarları Nasıl Yapılır ? ve sitemizi ya da sitelerimizi nasıl yayına aktif hale getirebiliriz bunlardan bahsedeceğim.

VestaCP oldukça basit,sade ve Türkçe bir arayüze sahiptir. İlk giriş yaptığınızda ingilizce’dir ancak ayarlarını yaptığımızda Türkçe olacaktır. VestaCP’ye giriş yolunu ya da girişi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda vestacp’nin giriş bilgilerini verdim.

VestaCP Giriş Bilgileri:

Kontrol Paneli URL’si : Domainimizi yapılandırmadığımız için sunucumuzun ip adresiyle panele erişim sağlayacağız. Sunucunuzun ip adresini tarayıcınıza yazdıktan soran ip’nin sonuna şunu yazın :8083 ve enter tuşuna basın karşınıza SSL uyarısı verecektir, uyarı sayfasında Gelişmiş yazısına tıklayın ve en alt kısımda İP Adresi sitesine ilerle (güvenli değil) yazısına tıklayıp bu adımı geçin.

Kullanıcı Adı (Username): admin

Şifre (Password): Kurulum aşamasında belirlediğiniz şifredir.

Karşınıza aşağıda ki giriş formu gelecektir. Bu kısımda kullanıcı adınız ve şifrenizi giriniz. Kullanıcı adı klasik olarak vestacp’de admin olarak gelmektedir. Şifreniz ise kurulum aşamasında belirttiğiniz şifredir.

VestaCP Ayarları – Giriş Kısmı

VestaCP’nin ana sayfasına geldiğinizde yapacağınız işlemleri adım adım videolu olarak aşağıda gösterdim. Basit bir şekilde ayarların nasıl yapıldığını anlattım. Videoyu dikkatli izlerseniz VestaCP Ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

 


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

 Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir