Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Windows 10 Güncellemesi Sonrası İnternet Bağlantısı Yok Hatası

Windows 10 Güncellemesi Sonrası İnternet Bağlantısı Yok Hatası

Dünya’nın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10 güncellemeler konusunda kullanıcılara hep sıkıntılar yaratmakta. Gelen güncellemelerin çoğunu performans iyileştirmesi ve güvenlik için getirildiği söylense de bunu tam olarak gerçekleştirmiyorlar aksine performans kaybı yaşatıyorlar.

En son 13 Şubat 2018 tarihinde KB4074588 (İS Derlemesi 16299.248) güncellemeden sonra bilgisayarların performansların düşmesi, bilgisayarın açılış ve kapanışların yavaşlamasından kullanıcılar şikayetçi olmaya başladı. Gelen bu Windows 10 güncellemesi hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Windows 10 Güncelleme Sonrası Bilgisayar Açılışında İnternet’e Geç Bağlanması Sorunu

Windows 10 Güncelleme Sonrası İnternet Bağlantısı Yok Hatası ve Çözümü
Windows 10 Güncelleme Sonrası İnternet Bağlantısı Yok Hatası ve Çözümü

Gelen bu güncelleme dedikleri gibi performans konusunda bir takım iyileştirmeler yaptı ancak gelin görün ki bir güncellemeyi hatasız yapamasınlar. Evet, bugüne kadar Microsoft’un yaptığı işletim sistemi güncellemeleri hep hatalı, hep eksik yapılıyor ve bunun cezasını kullanıcılar çekiyor. En son gelen bu toplu işletim sistemi güncellemesi ile bilgisayarlar açıldıklarında İnternet’e geç bağlanıyorlar.

Bilgisayarınızı açtığınızda en az 5-10 dakika beklemek zorunda kalıyorsunuz ve İnternet tarayıcınız açtığınızda karşınıza ya “Bağlantınız Kesildi” ya da “Bir Ağ Değişikliği Algılandı” veyahut “İnternet Bağlantısı Yok” hatası alıyorsunuz. 5-10 dakika sonra İnternet’e bağlanmış oluyorsunuz.

Bu tip İnternet veya Ağ bağlantısı sorunu yaşıyorsanız çözümü oldukça basit.

Windows 10 Güncelleme Sonrası İnternet Bağlantısı Yok Hatası ve Çözümü

İnternet’ten yaptığım araştırmalar sonucunda bu hatanın ortaya çıkma sebebi en son gelen Windows 10 güncellemesinin hatalı olarak yüklenmesi veyahut eksik kurulmasından kaynaklı olduğu söyleniyor. Bunun için yeniden kurma veya güncelleme yapmaya gerek yok sadece basit bir iki adım ile bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Çözüm;

1.Yöntem: Bilgisayarınızın   + S  tuşlarına aynı anda basın açılan pencereye CMD yazın ve gelen arama sonuçlarından Komut İstemi‘ne sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın. Açılan pencereye  SFC/SCANNOW  yazarak ENTER tuşuna basın. Bilgisayarınızın performansına bağlı olarak 5-10 dakika içerisinde tarama tamamlanacaktır. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2.Yöntem: Kullandığınızı bilgisayarın ağ aygıtının sürücüsünün güncel olduğundan ve Windows 10 ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Eğer, eski bir sürüm sürücü yüklü ise kaldırıp, güncel sürücü kurun.

3.Yöntem: Yukarıda ki iki çözümde işe yaramadıysa bu çözümü deneyebilirsiniz.

Birinci yöntemde ki gibi Komut İstemi‘ne sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla aşağıda ki komutları giriniz.

 1. netsh int ip reset a.txt komutunu yazarak ENTER tuşuna basın ve işlemler tamamlanırken karşılarında “TAMAM” yazdığından emin olun.
 2. netsh winsock reset komutunu yazarak ENTER tuşuna basın ve işlemler tamamlanırken karşılarında “TAMAM” yazdığından emin olun.
 3. netsh winhttp reset proxy komutunu yazarak ENTER tuşuna basın.
 4. netsh advfirewall reset komutunu yazarak ENTER tuşuna basın.
 5. ipconfig /flushdns komutunu yazarak ENTER tuşuna basın.

Bu komutları sırasıyla yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz. Eğer, sorun yine devam eder ise yorum atarak iletin başka alternatif çözümler bulmaya çalışalım. Benim sorunum 3.yöntemi yaptıktan sonra düzelmişti.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • ASUS X555UB BIOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  ASUS X555UB BIOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  Yaklaşık iki hafta önce bilgisayarımın performansını daha da artırmak için SSD satın aldım ve temiz bir format atarak yeni aldığım bu harddiske işletim sistemimi kurmak istedim ancak format atmak için gerekli olan dosyalar elimde bulunmuyordu. Bildiğiniz üzere yeni nesil bilgisayarlarda size format için ve bilgisayarınızın driverları için gerekli olan yazılımları…
 • Windows 10’a Format Nasıl Atılır ? Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

  Windows 10’a Format Nasıl Atılır ? Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

  Merhabalar, Yakın bir zamanda Windows 10 yüklü bilgisayarımda sıkıntılar yaşamıştım ve format atmak istemiştim. Yeni çıkan bilgisayarlarda eskiden olduğu gibi CD/DVD verilmiyor, yani kutudan sadece bilgisayar ve parçaları çıkıyor. Eğer teknolojiyi yakından takip etmeyen bir kullanıcı iseniz bu durum size garip gelebilir ve CD nerde ulan ? diye bir tepki…
 • .doc Uzantısı Nedir ? .doc Uzantılı Dosya Nasıl Açılır ?

  .doc Uzantısı Nedir ? .doc Uzantılı Dosya Nasıl Açılır ?

  Merhabalar, Bu yazımda sizlere .doc uzantısı nedir ? .doc uzantılı dosyaları nasıl açacağımız anlatmaya,açıklamaya çalışacağım. .doc Uzantısı Nedir ? .doc dosya formatı, Microsoft  Word programı ile oluşturulmuş dosyalar için kullanılır.  Microsoft Word, Microrsoft tarafından geliştirilmiş bir kelime işlem programıdır. Microsoft Word programı ile oluşturulup kaydedilmiş dosyaların sonunda .doc uzantısı bulunur.…
Windows 10 Güncellemesi Sonrası İnternet Bağlantısı Yok Hatası için Yorum'da Bulun

Bu yazıya şimdiye kadar 2 Yorum yapılmıştır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Ozden Ziyaretçi

  3. adımı yapınca düzeldi gibi şimdilik bakalım umarım yine sorun çıkarmaz. 3.1 ve 3.2 adımlarını uygularken herşeye OK demedi ama inşallah problem yaratmaz.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  mert kocaoglu Ziyaretçi

  ağ ayarlarını sıfırlayın işe yaradı bende kendim buldum şans eseri

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor