Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
WordPress 4.8 Sürümü (Candidate) İndirilebilir Durumda!

WordPress 4.8 Sürümü (Candidate) İndirilebilir Durumda!

Daha önce WordPress 4.8 sürümü’nün beta sürümünü yayınlamıştı ancak sadece belli bir yetkiye sahip kullanıcılar indirip, test edebiliyordu. 25 Mayıs 2017’de Wordpress’in resmi blog sayfasından yapılan açıklamaya göre artık WordPress 4.8 sürümü geliştiriciler ve sürümü test etmek isteyenler için indirilebilir durumda.

Bir önce ki yazımda WordPress 4.8 sürümü ile ie desteğini bitirdiğini ve artık bu tarayıcı için geliştirmeler yapmayacağını biliyorsunuz, sadece internet explorer’ın yeni hali olan edge için iyileştirmeler yapılacak ancak eminim edge’de ie’nin kaderini yaşayacak ve bir süre sonra o tarayıcı içinde desteğini çekecektir wordpress. Ancak konumuz bu değil, yapılan açıklamaya göre WordPress 4.8 sürümünde artık sona gelindiğini ancak kullanıcı denemeyimi ve geri bildirimlerin bu aşamada çok önemli olmasından ötürü 8 Haziran’a kadar geliştiriciler ve 4.8 sürümü test etmek isteyenler için iki farklı şekilde bu sürümü kullanıcılara sunuldu.

Ayrıca Bunlara da Bakabilirsin:

Sen hala WordPress 4.8 Sürümünü Test Etmedin mi ?

Aslında WordPress 4.8 sürümü uzun zamandır indirilebilir durumda idi. Beta 1 ve Beta 2 olarak indirebiliyorduk ancak resmi bir duyuru ile bunu bildirmedikleri için bize kimse farketmemiş olsa gerek ki WordPress Beta Tester adında başka bir sürüm yayınlarak kullanıcıların test etmelerini istediler.

WordPress’in bu sürümünü test etmek isteyenler WordPress Beta Tester eklentisini indirip, test edebilir. Eğer geliştiriciysen şayet candidate olarak adlandırılan sürümünü indirerek wordpress geliştiricilerine yardımcı olabilirsin. O sürümü ise WordPress 4.8 Candidate (zip) sayfasından indirebilirsin.

Sürümü test ettiğiniz sırada eğer bir hata/bug, açık bulursanız eğer bunu burada ki sayfadan wordpress’in geliştiricilerine bildirebilirsiniz.

Yapılan açıklamada dikkat çekilen noktalardan bir tanesi de şu; Biliyorsunuz ki WordPress’in çok geniş bir eklenti ve tema kütüphanesi mevcut. 4.8 sürümünün neredeyse bittiğini ancak varolan eklenti, temaların bu sürüm ile uyumlu olup olmadığı bilinmiyor, bundan dolayı bu sürümü yayınladıklarını belirtiyorlar. Yani, siz bu sürümü indirin bi bakın bakalım eklentiniz, temanız WordPress 4.8 sürümü ile uyumlu çalışıyor mu ? çalışmıyorsa sorun neyden kaynaklanıyor bunları bulun ki hızlıca eklenti ve temaları bu sürüm ile uyumlu hale getirebilelim.

Özetle verdiğim linklerden WordPress 4.8 sürümünü indirin, test edin. Karşılaştığınız hata, açık vb var ise yine verdiğim bağlantı ile WordPress geliştiricilerine rapor edin, WordPress’in gelişimine katkıda bulunun.

Ayrıca, WordPress’in Türkçe’ye çevrilmemiş eklentileri ve temaları Türkçe’ye çevirmek istiyor ve buna katkıda bulunmak istiyorsanız buraya tıklayarak eklenti ve temaları Türkçe’ye çevirmeye başlayabilirsiniz.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • Google Search Console’da Yeni Veriler ve Yapılar Eklendi

  Google Search Console’da Yeni Veriler ve Yapılar Eklendi

  Geçtiğimiz Mart ayının sonlarına doğru Google, internet sitesi sahiplerinin sıklıkla kullandığı Google Search Console uygulamasında bir takım iyileştirmelere ve yeniliklere gitmişti. Yapılan bu geliştirmeler ve yenilikler bir takım sorunları da beraberinde getirmişti. Bu sorunları ve yapılan değişiklikleri Google’ın Yeni Search Console Güncellemesi adlı blog yazımda anlatmıştım. Blog yazımda anlattığım sorunları…
 • WordPress’te Birden Fazla Yazı Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Yapılır?

  WordPress’te Birden Fazla Yazı Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Yapılır?

  Wordpress'te varsayılan olarak blog yazıları 55 kelime kısaltılmakta. Wordpress'in yazı uzunluğu filtreleme fonksiyonu kullanılarak bu varsayılan değeri değiştirebiliyoruz ve bu değiştirdiğimiz de sadece bir yerde kullanabiliyoruz, peki ya birden fazla alanda farklı kelime uzunlukları kullanmak istiyorsak? Birden fazla yazı türüne sahip bir internet sitesi geliştiriyorsanız, her farklı alan için farklı…
 • Cloudflare Accelerated Mobile Links Desteğini Bitiriyor!

  Cloudflare Accelerated Mobile Links Desteğini Bitiriyor!

  Cloudflare ücretsiz olarak kullanıcılarının kullanımına sunduğu Accelerated Mobile Links özelliğine verdiği geliştirme desteğini 30 Nisan 2019'da bitireceğini duyurdu. Dünya'nın en çok tercih edilen güvenlik ve CDN hizmeti olan Cloudflare, Google'ın geliştirmekte olduğu AMP teknolojisine AML adında ki teknolojisiyle destek sağlıyordu. Cloudflare üzerinden sitesini yayınlayan kullanıcılar AMP sayfalarının daha hızlı ve…
 • Toplumsal Hezeyan – 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri

  Toplumsal Hezeyan – 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri

  31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kaldı ve bu yerel seçim diğer yerel seçimlerinden çok farklı bir seçim oluyor. Bu seçimde il, ilçe belediye başkanları, mahalle muhtarları ve il meclis üyeleri seçilecek. Her genel seçimden sonra yaptığımız gibi normal bir seçim aslında ama hükumet partisi öyle bir seçim atmosferi,…
WordPress 4.8 Sürümü (Candidate) İndirilebilir Durumda! için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.