Gizlilik Politikam Güncellendi. Bkz:Gizlilik Politikası22 Ara 2016

Selamlar,

WordPress altyapısına sahip bir websiteniz var ise ve bu websiteniz global olarak tüm internet kullanıcılarına ulaşmak ve bu kullanıcılarının kullandıkları dillere göre sitenizi yayınlamak,göstermek istiyorsanız işinize yarayabilecek bir çoklu dil eklentisi olan Polylang eklentisini bu yazımda paylaşacağım.

WordPress’in çok zengin bir eklenti kütüphanesinin olduğunu biliyorsunuz. Birçok işlemi kod yazmadan eklentiler sayesinde rahatlıkla halledebiliyoruz.

[label style=”green”]Küçük bir tavsiye[/label] Birçok işlemi kod yazmadan eklentiyle halledebiliyoruz fakat en ufak bir işlem için eklenti kuracak olursak daha sonra çok fazla eklenti kullanımından dolayı sitenizin açılış hızını yavaşlatabilirsiniz. Yani, çok fazla eklenti kullanımı sitenizin yavaş açılmasına, yavaş çalışmasına sebep olabilir. Bundan dolayı az ve öz eklenti kullanmanızı tavsiye ederim.

WordPress Çoklu Dil Eklentisi “Polylang”

Bu yazımda bahsedeceğim eklenti ise çoklu dil eklentisi olan Polylang adlı ücretsiz eklentidir. Blog sayfası, kurumsal bir site, e-ticaret sitesi ve aklınıza ne tür bir site geliyorsa eğer bu siteler için çoklu dil desteği düşünüyorsanız bahsedeceğim eklenti tam size göre.

Aslında bu konuda çok fazla tercih edilen eklentilerin başında WPML geliyor. Fakat WMPL ücretli olduğu için Polylang eklentisini tercih edebileceğinizi düşündüğüm için paylaşmak istedim. Çünkü çok basit ve çok kullanışlı bir eklenti olduğu kanaatindeyim.

Eklentinin ücretli bölümleri de var aslında fakat sizin için gerekli olan sadece gireceğiniz içeriği birden fazla dilde kullanıcıya göstermek ise bu eklenti tam size göre. Bu arada şunu da belirtmekte fayda var: bu eklenti çeviri yapmıyor. Yani yazdığınız içeriği başka bir dile çevirmiyor. Sadece size aynı içeriği birkaç farklı dilde veya farklı dillerde farklı içerikler yayınlama imkanı sunuyor.

Eklentiyi buradan indirebilir ve  inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

10
 Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yazıdaki Yorumlar
6 Yorumlar
3 Takipçi
 
En çok tepki verilen yorum.
En iyi yorum
  Abone Ol  
Bildir
meftunerc
Ziyaretçi
meftunerc

eklentiyi kurdum editledim diğer dil sayfalarını menülere ekledim fakat bazı sayfaların alt kısmı çıkmıyor yarım çıkıyor neden olabilir

serhat
Ziyaretçi

Merhabalar Eklentiyi indirdim ve sitemi ingilizce de yaptım fakat tek sorun ana sayfaya Url ile bağlandığımda ingilizce bir sayfaya bağlanıyor bu sorunu nasıl çözebilirm yardımcı olursanız çok sevinirim

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

siteme kurdum ingilizce içerikleri girdim fakan ing seçiliyken başka sayfalara geçiş olduğunda türkçe sayfa açılıyor nasıl çözerim.

Baran
Ziyaretçi
Baran

Merhaba hocam dil eklentisini kurdum kullanıyordum herhangi ir problem yoktu yalnız şimdi web siteme girildiği sırada Ingilizce seçeceğine yönlendirmeye başladı google search console’da da aynı problemi yaratıyor sebebi ne olabilir 4 ay kurulu olan sitemde bu problem çıktı yardımcı olursan sevinirim.