Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
WordPress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Çevirelim

WordPress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Çevirelim

Son zamanların en çok kullanılan ve tercih edilen WordPress önbellekleme eklentisi olan WordPress LiteSpeed Cache eklentisinin Türkçe‘ye çevrilmesi gerekiyor. Eklenti oldukça gelişmiş ve bir o kadar da fazla ayar, fonksiyon içeriyor bundan dolayı İngilizce bilgisi veya teknik konularda bilgisi yetersiz olan kullanıcılar eklentiyi kullanmakta zorluk çekiyorlar.

Bu yüzden yaklaşık 1,5 aydır bir çok eklenti ve temanın Türkçe’ye çevrilmesi için WordPress çeviri topluluğuna katkıda bulunuyorum. Bu yazımda benim de kullandığım ve oldukça faydasını gördüğüm bir eklenti olan LiteSpeed Cache eklentisinin Türkçe’ye çevrilmesi konusunda sizden yardım istiyorum. Eklentinin Türkçe’ye çevirilerini bizzat ben ve @Turhost kontrol etmekte.

 İlgini Çekebilir:  WordPress LiteSpeed Cache Eklenti Ayarları Nasıl Yapılır? [Detaylı Anlatım]

WordPress LiteSpeed Cache Eklentisinin Türkçeye Çevrilmesinde Yardımcı Ol!

Eklentiyi çevirirken lütfen, ilgili dil satırının hangi dosya da yer aldığını ve hangi fonksiyon için kullanıldığını iyi analiz edin ve ona göre çevirin. Bazı durumlarda çeviriler anlamsız olabiliyor bu yüzden kullanıldığı yeri bilirseniz ona göre çevirdiğinizde sorunsuz bir çeviri yapmış olursunuz.

WordPress LiteSpeed Cache Eklentisini Nasıl Çevireceğim?

WordPress LiteSpeed Cache eklentisinin Türkçeye çevrilmesinde yardımcı olmak için buraya tıklayın. Çeviriye başlamak için öncelikle wordpress.org’da bir hesabınızın olması gerekiyor. Eğer yok ise, burada ki bağlantıdan hesap oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra tekrar LiteSpeed Cache çeviri kategorisine giriş yapın ve aşağıda ki resimde ki numaraların açıklamalarını okuyarak, açıklamalarda anlatıldığı işlemleri uygulayın.

Wordpress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Nasıl Çevirebilirim?
WordPress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Nasıl Çevirebilirim?

1 Set/Sub Project kısmında ki herhangi birisine tıklayarak çevirisinin yapılması gereken dil satırlarına ulaşabilirsiniz.

2 İkinci kısımda ise Untranslated bölümü mevcut. Burada kaç tane çevirisi yapılmamış dil satırının olduğunu görebilirsiniz. Çevrilmemiş dil satırı en çok olan yerden çeviriye katkı sunmanız daha doğru olacaktır.

Bu kısımları sorunsuz bir şekilde geçtiyseniz eğer, ikinci resim de anlatacaklarıma geçebiliriz.

Wordpress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Nasıl Çevirebilirim? -2
WordPress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Nasıl Çevirebilirim? -2

1 Bu kısımı az-çok anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum. Burada önemli olan kısım Untranslated kısmıdır. Çevrilmemiş dil satırlarını bu kısımdan görebilirsiniz. Yapacağımız işlem Untranslated kısmına tıklamaktır.

2 Bu kısım ise dil satırlarının listelendiği kısımdır. Bu dil satırlarına fare (mouse) ile çift tıklayarak dil satırlarını çevirebilirsiniz.

3 Bu kısım ise dil satırı hakkında çok daha fazla detay bilgi edinmenizi sağlar. Dil satırını eklenti de hangi php dosyasının kullandığını, kaçıncı satırda yer aldığınız ve diğer bağlantılı eklenti dosyalarını görebilirsiniz.

4 Bu kısım ise dil satırlarının olduğu kısımdır.

Bu adımları takip ederek size LiteSpeed Cache eklentisinin Türkçeye çevrilmesine katkıda bulunmuş olursunuz. Gönderdiğiniz çeviriler bizzat tarafımca incelenecek ve ona göre onaylanacak ya da onaylanmayacaktır. Eklenti, tema çevirileri hakkında detaylı bilgi almak için çevirmen el kitabını incelemenizi tavsiye ederim.

WordPress.Org profilimi takibe alarak gelişmelerden haberdar olabilirsin.

WP Profil Link: https://profiles.wordpress.org/huseyinkorbalta/

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • WordPress’te Birden Fazla Yazı Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Yapılır?

  WordPress’te Birden Fazla Yazı Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Yapılır?

  Wordpress'te varsayılan olarak blog yazıları 55 kelime kısaltılmakta. Wordpress'in yazı uzunluğu filtreleme fonksiyonu kullanılarak bu varsayılan değeri değiştirebiliyoruz ve bu değiştirdiğimiz de sadece bir yerde kullanabiliyoruz, peki ya birden fazla alanda farklı kelime uzunlukları kullanmak istiyorsak? Birden fazla yazı türüne sahip bir internet sitesi geliştiriyorsanız, her farklı alan için farklı…
 • Toplumsal Hezeyan – 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri

  Toplumsal Hezeyan – 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri

  31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kaldı ve bu yerel seçim diğer yerel seçimlerinden çok farklı bir seçim oluyor. Bu seçimde il, ilçe belediye başkanları, mahalle muhtarları ve il meclis üyeleri seçilecek. Her genel seçimden sonra yaptığımız gibi normal bir seçim aslında ama hükumet partisi öyle bir seçim atmosferi,…
 • WordPress Easy WP SMTP Eklentisinde Önemli Güvenlik Açığı!

  WordPress Easy WP SMTP Eklentisinde Önemli Güvenlik Açığı!

  Geçtiğimiz hafta Wordpress'in en çok kullanılan mail işlemcisi eklentisi olan Easy WP SMTP'nin yapmış olduğu bir güncelleme çok önemli bir güvenlik açığına neden oldu. Wordpress'in paylaştığı verileri göre 300,000 site tarafından aktif olarak kullanılmakta olan bu eklentinin 1.3.9 sürümünde meydana gelen güvenlik açığı bir çok internet sitesini etkilemiştir. Blog yazımda…
 • Visual Studio Code İçin Kullandığım Eklentiler ve Ayarlar

  Visual Studio Code İçin Kullandığım Eklentiler ve Ayarlar

  İster arayüz geliştiricisi olun ister arkaplan geliştiricisi. Her ne olursanız olun bir kod düzenleme editörüne ihtiyaç duyuyorsunuz. Şuana kadar Notepad++, Sublime Text gibi editörler kullandım ancak yaklaşık 1,5 yıldır Microsoft tarafından geliştirilen ücretsiz kod düzenleme editörü olan Visual Studio Code programını kullanmaktayım. Gerek büyük,karmaşık tüm projeler de oldukça stabil ve…
WordPress LiteSpeed Cache Eklentisini Türkçeye Çevirelim için Yorum'da Bulun

Bu yazıya şimdiye kadar 4 Yorum yapılmıştır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  mehmet Ziyaretçi

  Elimden geldiğince eklentiyi çevirmeye yardımcı olacağım, çeviri editörlüğün hayırlı olsun

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Desteğiniz için teşekkür ederim, eklentiyi ne kadar hızlı ve doğru çevirirsek Türkçe dil desteği de bir o kadar hızlı gelişir.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Ahmet Aslan Ziyaretçi

  bu eklentiyi bende kullanıyorum gerçekten de çok başarılı bir eklenti, türkçeye çevrilirse güzel olur, kolay gelsin şimdiden 🙂

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Teşekkür ederim, Türkçeye çevrilmesine sizde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.