WordPress Yoast SEO 4.1 Güncellemesi Geldi

Selamlar,

WordPress‘in en etkili ve en çok kullanılan seo eklenti olan Yoast SEO ‘ya an itibari ile güncelleme geldi. Yoast SEO eklentisini geliştirenler şu aralar harıl harıl çalışıyor diyebiliriz. Önceden ayda bir olan bu güncellemeler artık neredeyse hergün her hafta olmaya başladı. Her güncelleme ile de eklenti biraz daha iyi oluyor ve biz kullanıcılarınıda oldukça sevindiriyor.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler ve Değişiklikler

Eklentinin bu sürüm güncellemesi ile gelen değişiklikleri madde madde sıralayalım ve bu değişikliklerin bize faydasının ne olacağını anlatalım.

  1. Mobil arama sonuçlarında sitemizin nasıl göründüğünü görebilmemiz için Mobil Snippet özelliği geldi.
  2. Bildiğinizi üzere Yoast SEO’da yazımızı yazarken birkaç teknik detaylarda bize yardımcı olan analiz sistemi var.Bunlar; yazımızın okunabilirliği, seo için uygun olup olmadığı gibi bir takım seo kriterlerini analiz ediyordu bu analiz yapısını daha da geliştirmişler ve %99 kesin analiz yaptığını belirtiyorlar.
  3. Yukarıda bahsettiğim analiz yapısı her dil için başarılı olamıyordu bunun için birçok dilde güncellemeler yapıldı ve dikkat çeken dil ise Almanca oldu, Almanca dili için okunabilirlik analizini geliştirdiler.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi

Bu güncelleme ile artık sitemizin sadece masaüstü arama sonuçlarında nasıl görüneceğini değil aynı zamanda mobil arama sonuçlarında da nasıl görüldüğünü görebilir buna göre yazılarımızı hazırlayabilir veya düzenleyebiliriz. Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi masaüstü bilgisayar ekranı simgesinin yanına cep telefonu simgesi getirilmiş. İkisi arasında gidip gelerek seo analizi  yapabiliriz.

Eğer site içeriğiniz Almanca ise ve Yoast Seo kullanıyorsanız artık Almanca dilinde yazdığınız yazılar daha rahat okunabilecek ve analiz edebilecek eklenti. Dil desteği geldi diyebiliriz açıkcası. Türkçe içinde böyle bir geliştirmeyi daha önce ki sürümlerde yapmışlardı.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi ile daha iyi analiz edebileceğimiz yazılar yazabiliriz artık. Buradan Yoast SEO eklentisini geliştiren geliştirici kardeşlerimize teşekkür ediyorum, sağolun varolun efenim 🙂

Bir önceki yazım olan Tavsiye Ettiğim 5 WordPress Eklentisi başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.