İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


17 Oca 2017

Selamlar,

WordPress‘in en etkili ve en çok kullanılan seo eklenti olan Yoast SEO ‘ya an itibari ile güncelleme geldi. Yoast SEO eklentisini geliştirenler şu aralar harıl harıl çalışıyor diyebiliriz. Önceden ayda bir olan bu güncellemeler artık neredeyse hergün her hafta olmaya başladı. Her güncelleme ile de eklenti biraz daha iyi oluyor ve biz kullanıcılarınıda oldukça sevindiriyor.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler ve Değişiklikler

Eklentinin bu sürüm güncellemesi ile gelen değişiklikleri madde madde sıralayalım ve bu değişikliklerin bize faydasının ne olacağını anlatalım.

  1. Mobil arama sonuçlarında sitemizin nasıl göründüğünü görebilmemiz için Mobil Snippet özelliği geldi.
  2. Bildiğinizi üzere Yoast SEO’da yazımızı yazarken birkaç teknik detaylarda bize yardımcı olan analiz sistemi var.Bunlar; yazımızın okunabilirliği, seo için uygun olup olmadığı gibi bir takım seo kriterlerini analiz ediyordu bu analiz yapısını daha da geliştirmişler ve %99 kesin analiz yaptığını belirtiyorlar.
  3. Yukarıda bahsettiğim analiz yapısı her dil için başarılı olamıyordu bunun için birçok dilde güncellemeler yapıldı ve dikkat çeken dil ise Almanca oldu, Almanca dili için okunabilirlik analizini geliştirdiler.
Yoast SEO 4.1 Güncellemesi

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi

Bu güncelleme ile artık sitemizin sadece masaüstü arama sonuçlarında nasıl görüneceğini değil aynı zamanda mobil arama sonuçlarında da nasıl görüldüğünü görebilir buna göre yazılarımızı hazırlayabilir veya düzenleyebiliriz. Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi masaüstü bilgisayar ekranı simgesinin yanına cep telefonu simgesi getirilmiş. İkisi arasında gidip gelerek seo analizi  yapabiliriz.

Eğer site içeriğiniz Almanca ise ve Yoast Seo kullanıyorsanız artık Almanca dilinde yazdığınız yazılar daha rahat okunabilecek ve analiz edebilecek eklenti. Dil desteği geldi diyebiliriz açıkcası. Türkçe içinde böyle bir geliştirmeyi daha önce ki sürümlerde yapmışlardı.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi ile daha iyi analiz edebileceğimiz yazılar yazabiliriz artık. Buradan Yoast SEO eklentisini geliştiren geliştirici kardeşlerimize teşekkür ediyorum, sağolun varolun efenim 🙂


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

15
 Kimler Neler Demiş?

avatar
10 Yazıdaki Yorumlar
5 Yorumlar
0 Takipçi
 
En çok tepki verilen yorum.
En iyi yorum
  Abone Ol  
Bildir
Burhan T
Ziyaretçi
Burhan T

Mobil arama sonuçları için görünüm analizini getirmeleri güzel olmuş, şuan yükselişte olan birşey mobil cihazlar 🙂

Tayfun Durmaz
Ziyaretçi
Tayfun Durmaz

yoast geliştirici ekibi durmadan çalışıyor, güzel bir güncelleme olmuş bilgilendirme yazısı için teşekkürler hüseyin

mutluetkendini
Ziyaretçi
mutluetkendini

Daha önce seo eklentisi kullanmadım sitemde şuan bi yoast seo eklentisini deneyeceğim bakalım nasıl birşeymiş 🙂

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Ben yoast kullanmıyorum ama sürekli eklentinin güncellemesiyle ilgili yazılar görüyorum, yavaştan benide kendine çekiyor eklenti ne yalan söyleyim all in one seo’yu bırakıp yoast geçesim var 🙂

Enhakikibilgiler
Ziyaretçi
Enhakikibilgiler

Eklentiyi şu aralar çok sık güncellemeye başladılar, ufak ufak değişiklikler yapıyorlar ve yaptıkları değişikliklerde harbi etkili oluyor, böyle devam yoast (y)

Ufuk Taşkın
Ziyaretçi
Ufuk Taşkın

bilgilendirme yazısı için teşekkür ederim ancak bende güncelleme gözükmüyor yani bildirim gelmedi neden acaba ?

Teknolobi
Ziyaretçi
Teknolobi

Bende güncelledim eklentiyi, bayadır geliştiriyorlar bu eklentiyi şu aralar epey hızlandılar, gaza mı geldiler ne yaptılar 😀

Fatih Burkan Türk
Ziyaretçi
Fatih Burkan Türk

Yoast eklentisinin ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor ? Yazında koyduğun o resim kısmı bende gözükmüyor nasıl açabilirim o kısmı ?

Gaye
Ziyaretçi
Gaye

Güncellemeyi yaptıktan sonra WordPress e giremiyorum, bunu nasıl düzeltebilirim

Mike
Ziyaretçi
Mike

Merhaba,
Yazınız oldukça güzel elinize sağlık. Benim güncelleme sonrası bir sorunum oluştu. Etkinleştirmeye çalıştığımda Hatasını veriyor. Yardımınızı bekliyorum.