Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
WordPress Yoast SEO 4.1 Güncellemesi Geldi

WordPress Yoast SEO 4.1 Güncellemesi Geldi

Selamlar,

WordPress‘in en etkili ve en çok kullanılan seo eklenti olan Yoast SEO ‘ya an itibari ile güncelleme geldi. Yoast SEO eklentisini geliştirenler şu aralar harıl harıl çalışıyor diyebiliriz. Önceden ayda bir olan bu güncellemeler artık neredeyse hergün her hafta olmaya başladı. Her güncelleme ile de eklenti biraz daha iyi oluyor ve biz kullanıcılarınıda oldukça sevindiriyor.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler ve Değişiklikler

Eklentinin bu sürüm güncellemesi ile gelen değişiklikleri madde madde sıralayalım ve bu değişikliklerin bize faydasının ne olacağını anlatalım.

 1. Mobil arama sonuçlarında sitemizin nasıl göründüğünü görebilmemiz için Mobil Snippet özelliği geldi.
 2. Bildiğinizi üzere Yoast SEO’da yazımızı yazarken birkaç teknik detaylarda bize yardımcı olan analiz sistemi var.Bunlar; yazımızın okunabilirliği, seo için uygun olup olmadığı gibi bir takım seo kriterlerini analiz ediyordu bu analiz yapısını daha da geliştirmişler ve %99 kesin analiz yaptığını belirtiyorlar.
 3. Yukarıda bahsettiğim analiz yapısı her dil için başarılı olamıyordu bunun için birçok dilde güncellemeler yapıldı ve dikkat çeken dil ise Almanca oldu, Almanca dili için okunabilirlik analizini geliştirdiler.
Yoast SEO 4.1 Güncellemesi

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi

Bu güncelleme ile artık sitemizin sadece masaüstü arama sonuçlarında nasıl görüneceğini değil aynı zamanda mobil arama sonuçlarında da nasıl görüldüğünü görebilir buna göre yazılarımızı hazırlayabilir veya düzenleyebiliriz. Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi masaüstü bilgisayar ekranı simgesinin yanına cep telefonu simgesi getirilmiş. İkisi arasında gidip gelerek seo analizi  yapabiliriz.

Eğer site içeriğiniz Almanca ise ve Yoast Seo kullanıyorsanız artık Almanca dilinde yazdığınız yazılar daha rahat okunabilecek ve analiz edebilecek eklenti. Dil desteği geldi diyebiliriz açıkcası. Türkçe içinde böyle bir geliştirmeyi daha önce ki sürümlerde yapmışlardı.

Yoast SEO 4.1 Güncellemesi ile daha iyi analiz edebileceğimiz yazılar yazabiliriz artık. Buradan Yoast SEO eklentisini geliştiren geliştirici kardeşlerimize teşekkür ediyorum, sağolun varolun efenim 🙂

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • WordPress’de QUIC Cloud Nasıl Aktif Edilir?

  WordPress’de QUIC Cloud Nasıl Aktif Edilir?

  2 hafta önce kişisel blog sayfamı Quic.cloud altyapısına geçiş yaptırdım. Bu geçiş sürecinde yaşadığım Türkçe kaynak sıkıntısı, güncel olmayan bilgilerden dolayı bu konu ile ilgili bir kaynak oluşturmaya karar verdim. Blog sayfamı Quıc altyapısına geçirmeye karar verme sebebim; kullanmış olduğum ücretsiz CDN servisinin artık ücretsiz olmamasıydı. Tek neden bu değil…
 • WordPress İçin İki Adımlı Kimlik Doğrulama Nasıl Kurulur? Google Authenticator Ayarları Nasıl Yapılır?

  WordPress İçin İki Adımlı Kimlik Doğrulama Nasıl Kurulur? Google Authenticator Ayarları Nasıl Yapılır?

  Wordpress'in admin paneline veya kullanıcı hesaplarına giriş kısmı kişisel bilgilerinize, değerli içeriğinize ve işiniz için değerli olan birçok şeye giriş noktasıdır. Bizim için bu kadar önemli olan bir alanın saldırganlar tarafından da ele geçirilmek istenmesi kadar doğal bir şey yoktur. Bunun için zorlayarak giriş yapma adını verdiğimiz brute force (kaba…
 • WordPress’te Favicon Nasıl Eklenir?

  WordPress’te Favicon Nasıl Eklenir?

  Favicon internet sitenizin web tarayıcısında ki sayfa başlığında görüntülenen küçük bir ikondur. Favicon, tarayıcıların geçmişinde, yer imleri sekmesinde ve internet sitenizin görsel bir kimliğe ihtiyaç duyduğu her yerde gözükmektedir, kullanılmaktadır. Wordpress'te Favicon Nasıl Eklenir? Oldukça basit ve küçük bir detaydır favicon, çoğu zaman unutulur ancak unutulmaması gereken bir özelliktir. Sitenizin…
 • WordPress’te Birden Fazla Yazı Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Yapılır?

  WordPress’te Birden Fazla Yazı Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Yapılır?

  Wordpress'te varsayılan olarak blog yazıları 55 kelime kısaltılmakta. Wordpress'in yazı uzunluğu filtreleme fonksiyonu kullanılarak bu varsayılan değeri değiştirebiliyoruz ve bu değiştirdiğimiz de sadece bir yerde kullanabiliyoruz, peki ya birden fazla alanda farklı kelime uzunlukları kullanmak istiyorsak? Birden fazla yazı türüne sahip bir internet sitesi geliştiriyorsanız, her farklı alan için farklı…
WordPress Yoast SEO 4.1 Güncellemesi Geldi için Yorum'da Bulun

Bu yazıya şimdiye kadar 15 Yorum yapılmıştır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Burhan T Ziyaretçi

  Mobil arama sonuçları için görünüm analizini getirmeleri güzel olmuş, şuan yükselişte olan birşey mobil cihazlar 🙂

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Evet artık herşey mobil cihazlar ile halledildiği için web siteleri için mobil daha da önemli ve mobilden sitemizin arama sonuçlarında nasıl göründüğünü, yazılarımız nasıl görüneceğini görebilmek ve ona göre ayarlamalar yapmak çok işimize yarayacak 🙂 Teşekkürler yorumun için.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Tayfun Durmaz Ziyaretçi

  yoast geliştirici ekibi durmadan çalışıyor, güzel bir güncelleme olmuş bilgilendirme yazısı için teşekkürler hüseyin

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  mutluetkendini Ziyaretçi

  Daha önce seo eklentisi kullanmadım sitemde şuan bi yoast seo eklentisini deneyeceğim bakalım nasıl birşeymiş 🙂

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Ahmet Ziyaretçi

  Ben yoast kullanmıyorum ama sürekli eklentinin güncellemesiyle ilgili yazılar görüyorum, yavaştan benide kendine çekiyor eklenti ne yalan söyleyim all in one seo’yu bırakıp yoast geçesim var 🙂

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Enhakikibilgiler Ziyaretçi

  Eklentiyi şu aralar çok sık güncellemeye başladılar, ufak ufak değişiklikler yapıyorlar ve yaptıkları değişikliklerde harbi etkili oluyor, böyle devam yoast (y)

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Ufuk Taşkın Ziyaretçi

  bilgilendirme yazısı için teşekkür ederim ancak bende güncelleme gözükmüyor yani bildirim gelmedi neden acaba ?

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Teknolobi Ziyaretçi

  Bende güncelledim eklentiyi, bayadır geliştiriyorlar bu eklentiyi şu aralar epey hızlandılar, gaza mı geldiler ne yaptılar 😀

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Fatih Burkan Türk Ziyaretçi

  Yoast eklentisinin ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor ? Yazında koyduğun o resim kısmı bende gözükmüyor nasıl açabilirim o kısmı ?

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Merhaba,

   Bu ayarı yapabilmek için wordpress admin paneli kısmından sol tarafta ki menülerden SEO sekmesine tıklayıp, Başlıklar & Metalar ayar kısmına gelip Enabled analysis kısımlarında ki ayarları aktif etmeniz gerekiyor. Aktif ettikten sonra seo analiz kısmı yeni yazı eklerken alt kısımda çıkacaktır.

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Gaye Ziyaretçi

  Güncellemeyi yaptıktan sonra WordPress e giremiyorum, bunu nasıl düzeltebilirim

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Merhaba,

   Bu sorunun yoast güncellemesiyle ilgili olabileceğini sanmıyorum, yoast ile birlikte başka eklentilerinizde güncellenmiş olabilir. Eğer yoast’tan kaynaklandığını düşünüyorsanız ftp ile sitenizin ana dizinine bağlanın ve wordpress’in kurulu olduğu dizine girin ve wp-content/plugins/ dizininde yer alan wordpress-seo adlı klasörün ismini değiştirin böylelikle yoast seo devre dışı kalacaktır ve admin panelinize girmeyi deneyin.

   • Yorum Sahibi
     Yanıtla
    Gaye Ziyaretçi

    Tesekkurler, kendiliginden duzeldi

 • Yorum Sahibi
   Yanıtla
  Mike Ziyaretçi

  Merhaba,
  Yazınız oldukça güzel elinize sağlık. Benim güncelleme sonrası bir sorunum oluştu. Etkinleştirmeye çalıştığımda Hatasını veriyor. Yardımınızı bekliyorum.

  • Yorum Sahibi
    Yanıtla
   Hüseyin Körbalta Yazar 

   Merhaba,

   Hatanın tam olarak ne olduğunu yazarsanız sevinirim. Güncellemeden sonra bende herhangi bir sorun oluşmadığı için bahsettiğiniz hatayı bilmiyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor