Popüler Aramalar:  TLS Nedir?  MyBB SSL Ayarları  MyBB 1.8 Linkleri Gizleme Eklentisi  Wordpress LiteSpeed Cache Ayarları  Wordpress Eklentisiz Breadcrumb  Yandex Webmaster
Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy

Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy

Takip ettiğim birçok yabancı dizi şuan sezon finallerini verdikleri için bir dizi boşluğuna düştüm ve birçok yeni dizi keşfettim fakat bunlardan en çok etkileyen Grey’s Anatomy dizisi oldu.

Oldukça uzun süredir yayınlanan ve yayınlanmaya devam eden bir hastane, doktorluk ya da cerrahlık dizisi diyebilirim. 2005 yılından itibaren ABC kanalında 14 Sezondur yayınlanan popüler bir drama dizisi.

Daha önce söylemiştim çok fazla yabancı dizi izleyen birisiyim ve daha çok bilimsel,kurgusal, doğaüstü ve aksiyon dizilerini izlemeyi seviyorum ancak hiç drama/romantizm dizisi izlememiştim, dur bi’ dakika Suits izledim ben o drama/romantizm dizisi sayılır herhalde… (Suits Dizisine Başlamalı mıyım ? Nasıl Bir Dizi ?)  Aşırı bir dramanın olduğu bir dizi izlememiştim bu yüzden Grey’s Anatomy benim için ilk olacak.

Dizi bir doktorluk dizisi, doktorluk demeyelim de cerrahi doktorluk dizisi desek daha doğru olur. Daha çok cerrahların hayatını anlatan bir yabancı dizi. Türkiye’de benzerini çekmeye çalıştılar, Show TV’de her yaz yayınlanan, artık bıktık yeter ulan dediğimiz Doktorlar dizisi var ya işte Grey’s Anatomy’nin Türk versiyonu, bok ettikleri versiyon diyelim.

Velhasılıkelam bu diziye bir başlayayım dedim ve başladım, tahmin edin kaçıncı sezondayım, 13.Sezona kadar geldim… Bir drama dizisinin beni bu kadar saracağını düşünmemiştim, hastanelerden nefret eden ben bir hastane içerisinde geçen diziyi bayılarak izliyorum, ne kadar ironik değil mi? Karakterler, oyunculuklar muazzam diyebilirim. Gel gelelim işin biraz bilgi verme aşamasında…

Grey’s Anatomy Dizisinin Konusu Nedir?

ABD’nin California eyaletinde yer alan Grace Hastanesi bir eğitim ve araştırma hastanesi olarak yeni ve acemi doktorlar için en zorlu ve en prestijli ihtisas eğitim vermekte ve bu eğitim oldukça zordur.

Kahramanlarımız Meredith Grey (Ellen Pompeo), Izzie Stevens (Katherine Heigl), Alex Karev (Justin Chambers)Cristina Yang (Sandra Oh) ve  George O’Malley (Theodore Raymond Knight)  (Oyuncu kadrosunun devamı için tıklayın.) bu zorlu eğitim sürecinde sadece eğitimlerinde sıkıntı yaşamayacaklar, iş arkadaşlarıyla sorunlar, ailevi sorunlar ve başka drama dolu olaylar gerçekleşecektir.

İhtisas programları boyunca birçok zorlu süreçten geçecekler ve bu sürecin sonunda ayakta kalmayı başarabilmiş olanlar geleceğin cerrahları olacaklar.

Grey’s Anatomy, konusu bakımında ilgi çekici gelmeyebilir ancak diziyi izlemeye başladığınız da diziyi ister istemez izlemeye devam ediyorsunuz. Bir süre sonra kendinizi olayların içerisinde bulup, bir anda nefret ettiğiniz karakterler, sevdiğiniz karakterler belirmeye başlıyor ve sonra o karakterler ne olacağını merak edip yine izlemeye devam ediyorsunuz.

Konusuna aldanıp, izlememezlik yapmayın. Bu tarz dizileri seviyorsanız hiç şüphesiz ki bu diziyi izlemişsinizdir ancak benim gibi drama/romantizm konulu dizileri sevmiyor, ön yargılı yaklaşıyorsanız eğer ön yargınızı kırın ve Grey’s Anatomy’i izlemeye başlayın derim…

Dizi’de Sevdiğim, Tilt Olduğum Karakterler

Bu aşamada dizinin 1.Sezonu dikkate alacağım, çünkü bu yazı bir tavsiye yazısı dizi hakkında çok detaylı düşüncelerimi paylaşamam doğru olmaz açıkcası. İlk sezonda en sevdiğim karakter kesinlikle George O’Malley oldu. Nedeni ise saf,komik ve sevecen birisi olması idi.

Daha sonra Alex Karev geldi biraz sığır birisi ilk sezonda ama sezon ilerledikçe neden öyle sert ve agresif bir yapıda olduğunu öğrendikten sonra daha da bir sevdim.

Meredith Grey, halen kendisine ısınamadım; Aptal aptal, boş boş triplere giriyor hani böyle kafasını duvara sürtmek istersiniz ya birinin o kişi bu dizide Meredith, bu kadar ergen birisini görmedim amk. İlk sezonda ve son sezona kadar tilt olduğum karakter Cristina Yang oldu, kısa ve net bir şekilde bu karakteri diziye koyan yazarın amk.

Ve tabii ki de Nazi (Miranda Bailey) en sevdiğim ikinci ana karakterdir dizide, üçüncü ise Richard Webber.  Bailey ve Webber arasında geçen komik diyaloglar, Bailey güldüren surat ifadeler,mimikleri vs baya diziye renk katmakta.

Grey's Anatomy: Dr. Miranda Bailey
Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy

Daha birçok sevdiğim, tilt olduğum yan karakterler var ancak sezonun başında sevdiğim fakat ilerleyen zamanlarda tilt olduğum bir karakter var, Izzie. Ya bu kadar gerizakalıya dönüşebilecek bir karakter daha görmedim dizi dünyasın da. Sadece bu kadarını söyleyeceğim nedeni merak edenler, diziyi izlesinler.

Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey's Anatomy
Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy

Son Sözler…

Dizi hakkında böyle yazıya dökebileceğim çok fazla şey yok açıkcası yani yazı döksem anlattığım şeyi tam olarak anlaşılamayacağı için diziyi izlemenizi tavsiye edeceğim.

Ben ön yargıyla yaklaştığım bu diziyi şuan 14.sezonu bitirmek üzereyim, ön yargınızı bir kenara koyarak Grey’s Anatomy dizisini izlemeye başlayın, seveceksiniz bundan eminim.

 Yazı Bağlantısını Kopyala & Paylaş

Benzer Yazılar

 • İzledim: Nightflyers İnceleme & Analiz

  İzledim: Nightflyers İnceleme & Analiz

  Uzay temalı bilim-kurgu dizi ve filmlerini oldukça severim, beni heyecanlandıran ve merak uyandıran bir dizi olan Nightflyers'ı izledim ve benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Game of Thrones'un yaratıcısı George R.R. Martin'in romanından uyarlanacak, Syfy ve Netflix ortak yapımı olacağını duyunca bir heyecanlandım diyebilirim özellikle oyuncu kadrosu... The Night…
 • The Protector – Muhafız İlk İzlenim

  The Protector – Muhafız İlk İzlenim

  Türk dizisi dendiği zaman akla direkt olarak drama, aşk, entrika üçlüsünün kullanıldığı,  ithal etseler daha iyi olurdu dediğimiz basit, öngörülebilir senaryolara sahip hiç bitmeyen diziler serisi akıla geliyor. Yiğidi öldür hakkını yeme, güzel dizilerimiz yok değil var fakat o diziler yıllar öncesinde kaldı. Suskunlar'dan tutunda Ezel dizisine kadar güzel dizilerimiz…
 • İzledim: Westworld (Batı Dünyası) Nasıl Bir Dizi ?

  İzledim: Westworld (Batı Dünyası) Nasıl Bir Dizi ?

  Dizi Game of Thrones gibi başarılı televizyon dizileri yapan HBO tarafından yapılması beni diziye bir adım daha yaklaştırdı. Dizinin yapımcılarından biri olan ve aynı zamanda Lost dizisinin de yapımcısı olan J.J Abrams'ın yer alması beni bir hayli sevindirdi. Lost dizisini izleyenler az çok bilirler nasıl bir dizi olduğunu. Diziyi sırf bu…
 • İzledim: 11.22.63 Dizi İncelemesi

  İzledim: 11.22.63 Dizi İncelemesi

  İzlemek isteyip daha sonra vazgeçtiğim 11.22.63 adlı diziyi ön yargılarımı kırıp izlemeye başladım. Mini dizi olduğu için bölüm sayısı oldukça kısa ve diziyi 4 gün içerisinde izleyip bitirdim. Daha sonra durup düşündüm ki bir daha izleyebileceğim diziye ön yargıyla yaklaşmayacağım. 11.22.63 yabancı dizisi, 2016 yılında Hulu tarafından yapılarak bir mini-dizi…
Yabancı Dizi Tavsiyesi: Grey’s Anatomy için Yorum'da Bulun

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Lütfen, en az 15 karakterli bir yorum belirtiniz.

 Lütfen,isminizi belirtiniz.
 Lütfen, kullanmakta olduğunuz bir e-mail adresi giriniz.
 Yukarıda ki alanı işaretlemeniz zorunludur.Aksi takdirde yorumunuz gönderilemeyecektir.


kızlar soruyor