İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


07 Mar 2017

Evet, son günlerde yaşadığım bir sıkıntı aslında bu yazmaya başlayıp daha sonra yazamamak, dikkatimi sürekli dağılmasından kaynaklı bir durum. Aynı anda birden fazla iş yaptığım zaman oluyor genelde ki aynı anda birden fazla iş yapmam gerekli.

Eminim birçok blog yazarınında başına gelmiştir bu durum, yazacağın konu belli, anlatacağın husus da belli ama bir türlü yazının girişini yapamazsınız, sürekli sil yaz sil yaz durumu vardır. Ben de sıkıntı daha en başından başlıyor, yazı başlığını bile belirlerken kırk defa sil yap yaptığım oluyor ki bu yazımda o süreçten geçti diyebilirim ama yazmak zorundaydım bu yazıyı ki bi’ silkelenip kendime geleyim demi.

Benim blogum kişisel blog kısmından bir tık farklı konumda yer alıyor daha çok ağırlıklı olarak teknik konularda yazıları yayınlıyorum. Tecrübelerimi, bilgilerimi ve yaşadığım sorunları ve bu sorunları nasıl çözdüğümü anlatıyorum. Hayatıma dair, kendime dair çok fazla yazı yayınlamıyorum blogumda, nedenini sormayın bende bilmiyorum.

Türkiye’de ne yazık ki Türkçe kaynak bulmak oldukça zor ve ne yazık ki varolan kaynaklar ise temiz bir anlatıma sahip değil. Teknik konularda anlaşılır bir dil kullanılmalı ve olabildiğince detay verilmeli diye düşünüyorum. Çünkü; Bizim sektörümüze yani internet sektörüne merak saran ve bunu öğrenmek ya da bildiklerini geliştirmek isteyenler için daha yararlı ve verimli olabileceğini düşünüyorum. Bunun dışında kileri yapmak en kolayı, ingilizce kaynaktan tercüme et paylaş bitti. Paylaştığın teknik bilginin ne amaçla ortaya çıktığını, ne işe yaradığını ya da o teknik bilgiyle hayatta neler yapılabilir bunu paylaşmadıktan sonra aynı matematiği düz yazı gibi okumakla aynıdır.

 Yazmaya Başlayıp da Yazamamak…

Asıl sıkıntımı unuttum bir an… Yazmaya başlayınca duramıyorsun yazdıkça yazasın geliyor ki geçenlerde bir yazı yazmıştım 1450 kelimelik ve tekrar okuduktan sonra bazı yerleri gereksiz uzattığımı fark edip silmiştim ve sonra tüm yazıyı silip sıfırdan yazmaya başlamıştım. Elimde paylaşacağım ve daha önce not aldığım çok fazla konu başlığı var hepsini yazmak istiyorum ama bir türlü nedense yazmaya başlayamıyorum.

Başlığı atıp bekliyorum dakikalarca ve o bekleme süresince sürekli başka sayfalarda twitter,youtube, reddit gibi sitelerde dolaşıyorum, yazacağım konu ile ilgili detay araştırması yaparken de kaybedebiliyorum kendimi, o sayfadan o sayfaya, bir siteden başka siteye geçeyim derken zaman ilerlemiş ve ben bir satır cümle dahi yazmamışım. Sonra erteleme faslı geliyor arkasına yarın yazarım, yarın oluyor ertesi gün yazarım derken haftalar geçiyor ama o yazı halen taslak olarak panelimde duruyor bir türlü yazmaya başlayamıyorum.

Neyse çok uzatmayacağım, öyle içimi dökeyim dedim kişisel blog nede olsa bu tarz yazıların olması gereken yer. Umarım bu yazı beni kendime getirirde o üretken, yazdıkça yazan hüseyin tekrar geri gelir.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

2
 Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yazıdaki Yorumlar
1 Yorumlar
0 Takipçi
 
En çok tepki verilen yorum.
En iyi yorum
  Abone Ol  
Bildir
Gürkan Tok
Ziyaretçi
Gürkan Tok

Her blog yazarın başına gelen bir durum ama geçiyor sonra 🙂 Yazıların ilgiyle takip ediyorum çok yorum atamazsam da okuyorum yani, başarılar dilerim blog hayatında