Yeni Yazı Dizisi: Bir Websitesi’nin Anatomisi

Selamlar,

Daha önce bu konula ilgili bir yazı yazmıştım. Bir Web Sitesinin Anatomisi adlı bu yazımda birçok şeyi paylaşmıştım fakat daha sonra bunu tek bir yazıyla değilde bir yazı dizisi halinde içinde ki konuları parçalamak ve tek tek her bir yazımda aşama aşama bir İnternet sitesi nasıl oluşuyor, oluşturulan bir İnternet sitesi nasıl başarılı ve kalıcı oluyor bunu yapabilmek için ne yapmalı ya da ne yapmamalıyız ? bu soruların cevaplarını bu yazı dizimde vermeye, cevaplamaya çalışacağım.

Uzun yıllardır İnternet sektöründe bulunmaktayım ve başarılı/başarısız birçok projem oldu. Bu yazı dizisinde 10 yılı aşan İnternet sektöründe ki tecrübelerimi,deneyimlerimi sizlere aktarmayı hedefliyorum. Bu hedef doğrultusunda bu blog sayfasını açtım 🙂 Bu yazı dizisinde ki konuları önce sorusunu sorup daha sonra soruyu cevaplayarak ele alacağım, yani önce soruyu soracağız daha sonra altına cevaplarını vereceğim ki bu şekilde daha etkili bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Özellikle yeni başlayacaklar için faydalı olacaktır.

[toc]

Bu Yazı Dizisinde Neler Olacak ?

 • Fikir aşamasında yapılması gerekenler nelerdir ?
 • Website kategorisini belirlerken nelere dikkat edilmelidir ?
 • Websitesini oluşturmakta ki amacın ne olduğunu belirlemek, para kazanmak mı yoksa hobi mi ?
 • Bir web sitesi oluşturmak için gerekenler nelerdir ?
 • Bir web sitesi oluşturmak için web programlama dillerini bilmek ve bu dillerde uzman olmak gerekiyor mu ?
 • Bir web sitesini yayına açmak için gerekli olan 5 temel unsur nedir ?
 • Seo analizi, reklam ve rakip analizi nasıl yapılmalıdır ?
 • Bir web sitesini başarılı kılmak için yapılması gerekenler nelerdir ?
 • Backlink inşasına ne zaman başlanmalıdır ?
 • Site içi seo nasıl yapılmalıdır ? Nelere Dikkat Edilmelidir ?
 • Sosyal medya ile site etkileşimi nasıl olmalıdır ? Sosyal Medya nasıl kullanılmalıdır ?
 • Site güvenliğini ve güncelliğini nasıl sağlamalıyım ?

Şimdilik yazı dizimizde bu konuları ele alacağım ve bu konularda bildiklerimi sizlere aktaracağım.Açıkcası bu yazı dizimde çok cuzi bir bütçe ile bir web site fikrini oluşturmak, bu fikrin detaylarını ortaya koymak ve bunu bir web sitesi haline dönüştürüp ,yayına almak ve yayına aldıktan sonra yapılması gerekenler ve tabii ki de bu web sitesinde para kazanmanın yollarını tecrübelerime dayanarak aktarmayı planlıyorum.

Takip edin, yazıları kaçırmayın!

Bu yazı dizisi ve diğer yazılarımdan haberdar olmak için bloguma abone olup, tarayıcı bildirimlerini aktif edebilir ve dahi sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Ya da sitemi yer imleri kısmına ekleyerek yazılardan haberdar olabilirsiniz.

Yorum yapın, fikirlerinizi insanlara aktarın!

Yorum yapmaktan çekinmeyin değerli dostlar, yorum yaparak fikirlerinizi insanlara aktarabilirsiniz. Bu yazı dizisi belli bir çerçevesi var fakat bu çerçevenin ne kadar geniş olacağı sizin yorumlarınıza göre şekillenecektir. Bu yazı dizisi aslında bir kaynak olacak diyebilirim, bu kaynağa sizinde bir katkınız olması için yorumda bulunursanız sevinirim.

6 Yorum

 1. Benim gibi acemi olanlar için çok iyi olur böyle bir kaynak, yazılarını merakla beklemekteyim, blogunada abone olmuştum zaten 🙂

  1. Amacımda bu zaten acemi kullanıcılar için yardımcı olabilecek bir kaynak oluşturmak. Sadece acemiler değil bu işte belli bir seviyeye gelmiş kişiler içinde yararlı olabileceği düşüncesindeyim, aboneliğin için teşekkür ederim vasip 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir