İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


30 Ağu 2017

Google uzun zamandır birçok servisinde tasarım değişikliğine gidiyordu bu tasarım değişikleri gözle görülür olmasa da ufak ufak ilerlemeler yaparak kısa süre içerisinde birçok servisinde tasarım güncellemesi gerçekleştirdi. Başta arama motoru servisi güncellendi daha sonra Google’ın sosyal medya servisi olan Google Plus güncellendi daha sonra Google Drive, Google Translate, Google Analitik, Google Search Console, Google Pagespeed Insights ve şimdide Youtube tasarımını güncelledi.

Youtube Tasarımını Güncelledi!

Genel olarak tasarımların hepsi Material Design şeklinde yapan daha sade ve keskin tasarımlara geçiş yaptı. Youtube’da ki güncelleme 30 Ağustos itibari ile ülkemizde de geçerli oldu. Eğer halen yeni tasarımını görmüyorsanız tarayıcı çerezlerinizi temizleyerek yeni güncellenmiş tasarıma sahip Youtube görebilirsiniz.

Açıkcası tam benim tarzımda ve kafamda Google’ın tasarım ekibi. Olay budur abi, basit kullanışlı ve göze hitap eden material bir tasarım. Mükkemel bir işçilik olmuş, yazı fontunun da cuk diye oturtulması ayakta alkışlanacak cinsten.

Tebrikler

Twitter ve Facebook’ta, Google gibi yapmak istiyorlar ancak yaptıklarından gördüğümüz kadarıyla çok ta başarılı oldukları söylenemez. Hele ki Twitter son yaptığı tasarım ve font güncellemesi kör olmamıza sebep olacaktı. Youtube’nin bu tasarım güncellemesi benden tam not aldı. Gayet güzel bir tasarım olmuş,tebrikler.

Youtube Tasarımını Güncelledi!

İşte Eski ve Yeni Tasarımlarıyla Youtube

Youtube Tasarımını Güncelledi!
Youtube Tasarımını Güncelledi!

Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

 Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir