İlginizi Çekebilir:Progressive Web App (PWA) Nedir? Ne İşe Yarar?


28 Tem 2017

Her gün düzenli olarak gerçekleştirdiğim rutinlerimi bugün de yaptım. Bilgisayarımı açtıktan sonra ilk işim Youtube’a girip, takip ettiğim kişilerin yeni bir şeyler paylaşıp, paylaşmadığına baktım. Buraya kadar her şey normal elim yanlışlıkla youtube trendler kısmına gitti ve bastık artık bi bakalım neler varmış dedim bakmaz olaydım ülkenin zeka istastiğini çıkartmamız gerekse youtube trendlerine bakmak yeterli.

Bu yazım biraz eleştiri düzeyinde olacak, şimdiden sürç-i lisan edersem affola. Ne affı direkt yardırıcam artık ne varsa, daha fazla bu duruma sessiz kalamazdım, sizde kalmayın.

İÇİNDEKİLER

Youtube Deep Web’e Döndü!

Neden böyle bir başlık attım öncelikle ondan bahsedeyim. Deep Web’i az çok biliyorsunuzdur internette nadir bulunan bilgilerin ya da yayınlanması sakıncalı olan içeriklerin bulunduğu internetin gözükmeyen tarafı diyebiliriz deep web’e. Youtube’da durum aynen bu şekilde ne yazık ki bok götürüyor. Kaliteli, kayda değer bir şeyler bulabilmek için emin olun deep web’de yaptığınız gibi saatlerce araştırma yapmanız gerekiyor ve bulduğunuz şey genelikle bok çıkıyor.

Youtube’da Click Bait adını verdiğimiz bir olgu var. Türkçe anlamıyla tık ve izlenme alabilmek için yalan ya da dikkat çekici başlıklar atmak. Youtube, Türkiye’de popüler olmadan önce bu kadar gerizekalının olmadığı çok güzel bir ortamdı. Kaliteli videolar, gerçekten ihtiyacınız olan şeyleri sunan bir video portalıydı ancak ne zaman “Yotupta para kazanılıyor muş ya la” diyen embesil sürüsü geldi youtube bok oldu,çöp oldu.

Biraz sakinleşmem gerek, onun için youtube trendlere bi’ bakalım sakinleştirebilecek, faydalı videolar bulabilecek miyim ?

Youtube Deep Web'e Döndü!
Youtube Deep Web’e Döndü!

Bütün bunları gördükten sonra ben (TEMSİLİ DEĞİL)

YETER AMK YETER!

Bu ne lan. Sadece videoların başlıklarına bakın neden bu kadar sinirlendiğimi anlarsınız ve üzücü olan ise bu insanlar izleniyor olması. En başta Aleyna Tilki var doğaldır, çok viral reklamı döndü, dalga konusu oldu herkes yeni şarkısını merak edip açıp izlemiştir o doğal. Ancak bir altına bakın, ananas bizi yer mi ? yer amk yer hatta bizi s.ker bile sen ne diyorsun. Bir altına daha inin karşımıza yüzyılın en saçma oyunu olan Minecraft videoları geliyor ve ortalama yaş kitlesi 8 ile 10 olan bir oyun ve işte youtube trendlere girmiş ve daha da var ben sadece bir tanesini koydum.

Ahanda “en sevdiğim kanal” Kafalar, Video başlığı ilk başta çok güzel sizden gelen hediyeler demiş doğaldır niye parantez içinde sütyen göndermişler deyip milletin zekasıyla oynuyorsun. Yani iyi ki başka bir şey göndermemişler. Bu işte arkadaşlar click bait dediğimiz olaydır, videonun içeriğine hiç bakmayın kafalar ise boştur yani. Kanala bi bakın videoların başlıklarına bakın sadece alayı click bait’ten oluşuyor ve ne yazık ki bu insanlar ülkemde trendlere giriyor.

Sizlerden ricam lütfen bu insanları izlemeyin, izlettirmeyin. Ülkemizin daha yararlı insanlara ihtiyacı var.


Bu Yazımı Beğendiysen Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşarak Bana Destek Olabilirsin!
 Google Plusda Paylaş


 Yazar: Hüseyin Körbalta Hakkında

Blog yazarı, Arayüz geliştiricisi ve Arkaplan geliştiricisi olmak için çalışmalar yapıyor.

 Websitesi
Takip Et:

 Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir